راننده خودرو خودران

راننده خودرو خودران تسلا مدل اس به دلیل خوابیدن پشت فرمان دستگیر شد

پلیس کانادا راننده خودرو خودران تسلا مدل اس را به دلیل سرعت غیرمجاز بیش از ۱۴۹ کیلومتر بر ساعت و خوابیدن در حین رانندگی دستگیر کرد.

امروزه خودروهای خودران به ویژه محصولات تسلا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند. قابلیت‌های رانندگی این خودروها به مالکان آنها اجازه می‌دهد تا دستان خود را از روی فرمان بردارند و تمام موارد رانندگی را به سیستم خودران اتومبیل خود بسپارند. البته این سیستم‌ها هنگام موارد اضطراری از راننده می‌خواهند تا کنترل خودرو را به دست بگیرد، اما در این بین بسیاری از افراد هنگام رانندگی خودکار خواب را ترجیح می‌دهند که همین موضوع باعث دستگیری یکی از رانندگان تسلا مدل اس شده است.

جزئیات دستگیری راننده خودرو خودران تسلا

اخیرا پلیس کانادا راننده خودرو خودران تسلا مدل S را به دلیل سرعت بیش از ۱۴۹ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه و همچنین خوابیدن پشت فرمان دستگیر کرد. در گزارش پلیس آمده است زمانی که چراغ‌های اضطرار ماشین خود را روشن کرده است، سرعت خودرو به صورت خودکار به بیش از ۱۴۴ کیلومتر بر ساعت افزایش یافت. طبق اعلام پلیس هر دو سرنشین خودرو در خواب بودند و به جاده توجهی نداشتند. البته شواهد حاکی از آن است که خودرو در حالت خودران بوده است.

پلیس کانادا راننده ۲۰ ساله تسلا مدل S را به سرعت بالا متهم و گواهینامه وی را نیز به مدت ۲۴ ساعت لغو کرد. علاوه بر این، این راننده به دلیل رانندگی خطرناک باید طی ماه دسامبر در دادگاه حضور پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*