واکسن کرونا برای ایران

پیش خرید ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا برای ایران از یک شرکت هندی

وزیر بهداشت کشورمان در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد که ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا برای ایران از یک شرکت هندی پیش خرید کرده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اعلام کرد ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا از یک شرکت هندی که صاحب آن ایرانی زرتشتی است پیش خرید شده است.

روز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، سعید نمکی وزیر بهداشت کشور اعلام کرد که قرار است از شرکت هندی که صاحب آن یک ایرانی زرتشتی است ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری شود.

20 میلیون دوز واکسن کرونا

به گفته‌ی وزیر بهداشت این شرکت هندی ۱۰۰ میلیون دوز واکسن به آمریکا پیش فروش کرده است و اجازه دارد ۲۰ درصد محصول خود را به سایر کشورها بفروشد. وی اضافه کرد بر همین اساس قرار است واکسن کرونا با قیمت پایین‌تر و معقول‌تر از شرکت هندی خریداری شود.

تولید واکسن کرونا برای ایران چگونه پیش می‌رود؟

سعید نمکی از تلاش مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی کشور برای تولید واکسن کرونا نیز خبر داد. پیش از این نیز اعلام کرده بود که ایران گام‌های موثری در تولید واکسن بیماری کووید ۱۹ برداشته است و قصد دارد به زودی فاز تست انسانی واکسن کرونا را آغاز کند.

20 میلیون دوز واکسن کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرده بود طی چهار ماهی که گذشت، دانشمندان ایرانی فعالیت‌هایی در حوزه‌ی تولید واکسن کووید ۱۹ را آغاز کرده و به نتایج امیدوار کننده‌ای رسیده‌اند. نمکی همچنین اضافه کرد که تست حیوانی واکسن ایرانی موفق بوده و به زودی فاز کلینیکال ترایال تست انسانی این واکسن نیز آغاز خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*