سفر انسان به ماه

ناسا برای پروژه سفر انسان به ماه بودجه ۲۸ میلیارد دلاری در نظر گرفت

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) با انتشار جزئیات پروژه سفر انسان به ماه اعلام کرد برای فرستادن انسان به کره ماه ۲۸ میلیارد دلار هزینه خواهد شد.

ناسا اخیرا برنامه خود برای اعزام انسان به تنها قمر کره زمین را منتشر کرد که طبق آن با صرف بودجه ۲۸ میلیارد دلاری، انسان بار دیگر تا سال ۲۰۲۴ به ماه سفر خواهد کرد. این پروژه تحت نام آرتمیس به اجرا خواهد رسید و طی آن نخستین زن فضانورد روی سطح ماه قدم خواهد گذاشت. همچنین در این پروژه ۲ فضانورد مرد دیگر نیز حضور خواهند داشت.

جزئیات پروژه سفر انسان به ماه

طبق اعلام ناسا به طور کلی ۱۶ میلیارد دلار از برنامه بودجه پروژه آرتمیس به توسعه ماژول لندر اختصاص پیدا می‌کند. همچنین از ۲۸ میلیارد بودجه‌ای که ناسا برای بازه زمانی ۵ ساله آتی درخواست کرده است، قرار است ۷.۶ میلیارد دلار برای توسعه سیستم موشکی فضاپیما و حدود ۱۶.۲ میلیارد دلار برای سیستم اولیه فرود انسان تخصیص پیدا کند که شامل طرح توسعه، آزمایش و راه‌اندازی فضاپیمای جدید ماه می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی‌های سازمان فضایی آمریکا، اولین ماموریت آرتمیس بدون سرنشین در سال ۲۰۲۱ و توسط فضاپیمای SLS انجام خواهد شد و ماموریت بعدی این پروژه با هدف تمرین لباس خدمه در سال ۲۰۲۳ صورت می‌پذیرد. سرانجام ماموریت آرتمیس III به همراه سرنشین در سال ۲۰۲۴ به انجام خواهد رسید. طبق اعلام ناسا بیشترین درصد بودجه صرف ماژول فرود ماه خواهد شد که سه فضانورد از جمله یک فضانورد زن را به ماه اعزام خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه