ساوندکلاود

ساوندکلاود فیلتر شد؛ جزئیات فیلترینگ سرویس پخش موسیقی SoundCloud در ایران

ساوندکلاود در ایران فیلتر شد. از روز گذشته دسترسی کاربران ایرانی به سرویس پخش موسیقی SoundCloud قطع شد که شواهد از فیلترینگ این سرویس حکایت دارد.

ساوندکلاود یک سرویس پخش موسیقی محسوب می‌شود که بسیاری از کاربران می‌توانند در آن موسیقی یا پادکست‌های خود را به اشتراک بگذارند یا به آسانی به آثار هنرمندان محبوب خود دسترسی پیدا کنند، اما طی روزهای گذشته بسیاری از کاربران ایرانی در فضای مجازی از قطع دسترسی خود به سرویس پخش موسیقی SoundCloud خبر دادند؛ در همین راستا برخی از کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کردند برای دسترسی به ساوندکلاود می‌بایست حتما از برنامه‌های تغییر IP استفاده کنند؛ به این ترتیب باید سرویس ساوندکلاود را نیز به لیست بلندبالای سرویس‌های فیلتر شده در ایران اضافه کرد.

آیا فیلترینگ ساوندکلاود صحت دارد؟

هنگامی که کاربران ایرانی با مشکل عدم دسترسی به یک سرویس خارجی مواجه می‌شوند، این سوال مطرح می‌شود که آیا این عدم دسترسی از جانب تحریم‌ها بوده یا از داخل کشور فیلترینگ صورت گرفته است؟ از این رو با توجه به این که کاربران فقط با IP ایران نمی‌توانند به سرویس ساوندکلاود وارد شوند و دسترسی به این سرویس با تغییر آی پی امکان‌پذیر است، از این رو می‌توان نتیجه گرفت این سرویس در داخل کشور فیلتر شده است.

گفتنی است فیلترینگ این سرویس اقدام جدیدی نبوده و در گذشته نیز شاهد فیلترینگ SoundCloud در ایران بوده‌ایم که البته در مهر سال ۱۳۹۶ مجددا رفع فیلتر شد. اما اگر فیلترینگ مجدد این سرویس قطعی باشد، باید گفت این سرویس در دو مرحله در کشور مسدود شده است. هرچند تاکنون هیچ مقام رسمی فیلترینگ این سرویس را تایید نکرده است و در صورت تایید حتما این مطلب به‌روزرسانی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. واقعا تو جامعه عقب افتاده ای زندگی میکنیم،،من این مدت بازیهای فوتبال باشگاه های آسیا رو چون دسترسی به تلویزیون نداشتم اومدم با نت گوشی ونرم افزار تلوبیون و سایت شبکه سه و رایتل تی وی و…ببینم یعنی تا امتحان نکنید نمی‌دونید چه فاجعه ای هست پشت سر هم قطی،هم نت ایرانسل هم رایتل،واقعا موندم اینا با چه رویی از بسترسازی برای شبکه ملی اطلاعات صحبت میکنن،فقطم بلدن تو این مواقع صورت مسیله رو پاک کنن

 2. soundcloud که بجز اهنگ چیزی نداشت بی شرف ها
  کی بشه نابود بشین از دستتون راحت بشیم
  عین قارچ کپک زده افتادین به جون مردم

 3. من واقعا نمیتونم قبول کنم اخه SoundCloud مگه سایت پورنه ک بخوان فیلترش کنن یعنی چی اخه .

 4. سلام
  سایت توسعه دهندگان گوگل و برنامه های خاص گوگل پلی که شامل تحریم میشه و چندین سایت دیگه و بازی های انلاین که مارو تحریم کردن با استفاده از لیف شک ن میشه رفت و ازش استفاده کرد> محض اطلاع نویسنده… حالا اینو کی فیلتر کرده مشخص نی و نتیجه گیری اینجوری اشتباهه

 5. خیلی ببخشید ولی .. به شرفشون

  با سپاس

 6. در بلاد کفر یعنی امریکا وقتی میخوان یک نرم افزار رو مسدود کنند اول رئیس جمهور دستور این کار رو میده و بعد اگر مورد تایید دادگاه بود فیلترینگ انجام میشه در بلاد گل و بلبل هم امشب تو خواب میبینند فرداش فیلتر میکنند.

  • امریکا تیک تاک رو می خواد ببنده تا قدرت اقتصادی خودش رو حفظ کنه و اجازه قدرتمند شدن چین رو نده و نرم افزار های پرتقاضا رو توی سیلیکون ولی نگه داری کنه و همه این رفتار ها دلار میشه و میره تو جیب مردم امریکا

   مقایسه این رفتار ایالات متحده با فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران خیلی متفاوت هست

   با سپاس