سامسونگ گلکسی A71

احتمال وجود دوربین پنج گانه در سامسونگ گلکسی A72 قوت گرفت

سامسونگ تاکنون از دوربین چهارگانه فراتر نرفته؛ ولی گلکسی ای ۷۲ – Galaxy A72 می‌تواند طلسم‌شکنی کند. به تازگی جزئیاتی از دوربین پنج گانه سامسونگ گلکسی A72 منتشر شده است.

پیش از معرفی گلکسی اس ۱۰ ۵G شایعه شده بود که این گوشی دوربین شش‌گانه خواهد داشت. ولی در نهایت با دوربین چهارگانه عرضه شد؛ آن هم در صورتی که سنسور ToF  را یک دوربین واقعی حساب کنیم. می‌توانیم از گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی ای ۷۱ هم نام ببریم که یکی از اجزای دوربین چهارگانه آن‌ها، سنسور ToF است. حتی گلکسی نوت ۲۰ اولترا فقط سه دوربین در پشت خود دارد؛ اما شاید به زودی با رونمایی از سامسونگ گلکسی A72 اوضاع تغییر پیدا کند.

دوربین پنج گانه در سامسونگ گلکسی A72

به گزارش رسانه‌های کره‌ای، جانشین گوشی پرطرفدار گلکسی ای ۷۱ دارای یک ماژول پنج گانه با چنین ترکیبی خواهد بود:

  • دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی
  • دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی
  • دوربین زوم ۸ مگاپیکسلی با بزرگ‌نمایی ۳ برابر
  • دوربین ماکرو ۵ مگاپیکسلی
  • سنسور اختصاصی بوکه ۵ مگاپیکسلی

برای آگاهی از تفاوت این سنسور بوکه ۵ مگاپیکسلی با سنسور عمق‌سنج ۵ مگاپیکسلی که در گلکسی A71 وجود دارد، به اطلاعات بیشتری نیاز داریم. ولی ظاهرا گلکسی ای ۷۲ به طور خاص از این سنسور برای ثبت تصاویر پرتره استفاده می‌کند تا جزئیات سوژه (مثلا موی افراد) را به شکل بهتری از پس‌زمینه تفکیک کند.

گلکسی ای 71

سامسونگ گلکسی ای ۷۱

وجود لنز زوم اپتیکال هم در این گوشی می‌تواند خوشحال کننده باشد؛ چون برخی از علاقه‌مندان، به علت فقدان چنین دوربینی در گلکسی A71 از خرید آن صرف نظر کردند.

سامسونگ معمولا نخستین گوشی از نسل جدید سری A را در دسامبر هر سال معرفی می‌کند؛ پس در اواخر سال جاری میلادی می‌توانیم منتظر گلکسی A72 باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*