حتما ببینید : ویدیو چاپ پیتزا توسط چاپگرهای سه بعدی !

3d printed pizza astronauts

با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی همه روزه شاهد خلق شگفتی هایی هستیم که روزی برای بشر فقط یه رویا به حساب می آمد.یکی از این رویا ها دستگاهی بود که بتواند با دادن دستور به آن انواع غذاهای گرم و خوشمزه را سریع آماده کرده و در اختیارمان بگذارد.اکنون شرکت Anjan این رویای بشر را محقق کرده است. چاپ غذای گرم و تازه توسط چاپگرهای سه بعدی!

اگر فیلم Gravity را دیده باشید حتما متوجه شده اید که خارج از جو وضعیت بسیار وخیم است. ماموریت‌های پیاپی که هر کدام برای خود به تنهایی طاقت فرسا هستند، خطرات پیش بینی نشده‌ای که هر آن ممکن است اتفاق بیافتند و بسیاری حوادث دیگر. به اینها خواب نه چندان راحت و غذای نه چندان لذیذ را اضافه کنید.

شرکت Anjan که سال پیش کمک هزینه‌ی ۱۲۵۰۰۰ دلاری ناسا را برده بود نهایتا توانست با ساخت یک نمونه‌ی اولیه از چاپگر غذای خود این رویای دیرینه را به حقیقت برساند. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، این چاپگر پیتزای شما را لایه به لایه چاپ می‌کند. هرچند محصول نهایی قدری به هم ریخته و کثیف به نظر می‌آید ولی وقتی پخته می‌شود ظاهر اشتها آوری پیدا می‌کند – حداقل در قیاس با سایر بسته‌های غذایی فضانوردان-. این شرکت قصد دارد تا این چاپگر را به کارتریج‌های غذایی مجهز کند که تا ۳۰ سال دوام داشته باشند.

 

این زمان ماندگاری طولانی به دلیل مسافت‌های طولانی که سفرهای فضایی در آن انجام می‌شوند تا حد زیادی نیز ضروری به نظر می‌رسد. برای دستیابی به چنین هدفی و البته برای ساختن این کارتریج‌ها این شرکت راهی پیدا کرده است که بتواند با آن تقریبا تمامی طوربت موجود در مواد غذایی را خارج کند و پروتئین ها، کربوهیدرات‌ها و سایر مواد مغذی را به شکل پودر در بیاورد.
به گفته‌ی این شرکت پس از چاپ پیتزا تنها ۷۰ ثانیه زمان لازم است تا پیتزای خود را بپزید و برای خوردن آن آماده شوید! اگر این فناوری مورد استفاده ناسا نیز قرار بگیرد فضانوردان ازین پس می‌توانند به جای خوردن غذاهای یخ زده‌ی خمیرمانند غذای گرم خود را به صورت چاپ شده در فضا تحویل بگیرند.

منبع : gizmag

 

۳D-printed pizza – a quick and easy meal for astronuats?

Snacking on a freshly-made pizza in outer space just got a whole lot closer thanks to Anjan Contractor's 3D pizza printer. Contractor, who won NASA's US$125,000 grant last year to create a 3D printer that could print food for astronauts on missions, has come out with a functional prototype.

The prototype prints the blocky pizza out in layers, as demonstrated in the video at the bottom of the page. While it's a tad messy, the end product, when cooked, looks fairly appetizing. Contractor plans to equip the 3D printer with food cartridges that last for 30 years.

Such a long shelf life is pretty much a necessity, since long-distance space missions could take several years. To make the pizza ingredients last, Contractor is investigating ways to remove all the moisture from them and reduce the proteins, carbs and nutrients into a powder form.

Contractor says that it only took 70 seconds to cook the pizza once it was printed out, in a comment on his Youtube page. If NASA implements the technology, astronauts will be able to get 3D-printed fast food in space, which should be a comfort, instead of having to rely solely on freeze-dried and canned foods.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*