باتری گوشی های آیفون 12

ظرفیت باتری گوشی های آیفون ۱۲ مشخص شد؛ کمتر از آیفون ۱۱ و اندرویدی‌ها

ظرفیت باتری گوشی های آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس مشخص شد و این گوشی‌ها از باتری کم‌ظرفیت‌تری نسبت به گذشته برخوردارند.

اپل اخیرا گوشی های جدید سری آیفون ۱۲ خود را معرفی کرد که برای اولین بار پشتیبانی از شبکه ۵G به آنها اضافه شده است. این گوشی های هوشمند در برخی بخش‌ها به خصوص در رابطه با نمایشگر OLED و پشتیبانی ۵G برای همه مدل‌ها ارتقا پیدا کرده است. اما یک نکته جالب توجه در مراسم معرفی آیفون ۱۲‌ها این بود که اپل شارژر و هدفون‌های توگوشی را از جعبه این گوشی‌ها حذف کرده است. اپل در کنفرانس مطبوعاتی خود معمولا عملکرد باتری گوشی‌های خود را بیان می‌کند، اما هرگز اشاره مستقیمی به ظرفیت باتری آنها نمی‌کند. این قضیه در مورد سری آیفون ۱۲ هم تکرار شد و ما تاکنون نمی‌دانستیم ظرفیت باتری گوشی های آیفون ۱۲ چقدر است. حالا اطلاعات جدیدی منتشر شده که از ظرفیت باتری این خانواده پرده برداشته است.

ظرفیت باتری گوشی های آیفون ۱۲

در سری آیفون ۱۲، گوشی آیفون ۱۲ مینی به عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده، کمترین ظرفیت باتری را دارد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط MacRumors، آیفون ۱۲ مینی از باتری ۲۲۲۷ میلی‌آمپرساعتی برخوردار است. همچنین گوشی آیفون ۱۲ دارای باتری ۲۸۱۵ میلی‌آمپرساعتی خواهد بود. به این ترتیب این گوشی‌ها از باتری‌هایی استفاده می‌کند که کوچکتر از باتری ۳۱۱۰ میلی‌آمپری آیفون ۱۱ هستند. این اطلاعات از آژانس ملی ارتباطات از راه دور برزیل موسوم به ANATEL به دست آمده است.

اطلاعات به دست آمده از صدور گواهینامه باتری در تابستان امسال نشان می‌داد که آیفون ۱۲ مینی از باتری ۲۲۲۷ میلی آمپری استفاده خواهد کرد که با اطلاعات به دست آمده از ANATEL مطابقت دارد. اما ظرفیت باتری آیفون ۱۲ معادل ۲۷۷۵ میلی آمپرساعت اعلام شده بود که با اطلاعات ANATEL همخوانی ندارد. MacRumors حدس می‌زند که آیفون ۱۲ پرو ممکن است با باتری ۲۷۷۵ میلی آمپرساعتی وارد بازار شود و آیفون ۱۲ پرو مکس نیز از باتری ۳۶۸۷ میلی آمپری استفاده خواهد کرد.

باتری گوشی های آیفون 12

در مقایسه با سال گذشته، باتری استفاده شده توسط اپل در سری آیفون ۱۲ ظرفیت کمتری از سری آیفون ۱۱ دارد. ظرفیت باتری آیفون ۱۱ پرو ۳۰۴۶ میلی آمپرساعت و آیفون ۱۱ پرو مکس ۳۹۶۹ میلی آمپرساعت است. با این حال به دلیل بهبود کارایی که توسط تراشه A14 Bionic ایجاد شده، عمر باتری آیفون‌های جدید نسبت به نسل قبلی تغییری نخواهد کرد.

طبق اعلام مدیران اپل، آیفون ۱۲ مینی می‌تواند حداکثر برای ۱۵ ساعت پخش ویدیو، ۱۰ ساعت استریم ویدیو و ۵۰ ساعت پخش موسیقی در کنار شما باشد. آیفون ۱۲ هم می‌تواند ۵۰ ساعت ویدیو، ۱۱ ساعت استریم ویدیو و ۶۵ ساعت پخش موسیقی با هر بار شارژ کامل باتری داشته باشد.

اگرچه تراشه A14 Bionic با بهره‌وری مصرف انرژی همراه است، اما یکی از مواردی که در رابطه با شبکه ۵G وجود دارد، افزایش مصرف انرژی گوشی است. در حال حاضر در بین گوشی های اندرویدی، باتری ۳ هزار میلی آمپرساعتی جزو ظرفیت‌های باتری متوسط هم در نظر گرفته نمی‌شود و میانگین جدید برای باتری گوشی های اندرویدی حدود ۴۰۰۰ میلی آمپرساعت است. بیشتر گوشی‌های پرچمدار و گران قیمت اندرویدی هم از ظرفیت باتری بالای ۴ هزار میلی آمپری بهره می‌برند. حال باید منتظر بررسی‌های دقیق عملکرد باتری گوشی های آیفون ۱۲ باشیم تا ببینیم چه عملکردی را از خود نشان می‌دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. همون ایفون ۱۱ رو بخرین بهتره