رابط کاربری EMUI 11

رابط کاربری EMUI 11 هواوی روش‌های جدید تعامل کاربر با گوشی را ارائه می‌دهد

رابط کاربری EMUI 11 هواوی که مدتی قبل به صورت رسمی رونمایی شد روش‌های جدیدی برای تعامل کاربر با گوشی را ارائه می‌دهد. در ادامه با ویژگی‌های این رابط کاربری هواوی آشنا می‌شویم.

همانطور که «مائو یومین» (Mao Yumin)، نایب‌رئیس بخش نرم ‌افزار هواوی می‌گوید یک طراحی خوب، ترکیبی از علم و هنر است، در طراحی رابط کاربری EMUI 11 از عوامل انسان‌گرایانه استفاده شده است؛ یعنی هدف اصلی آن راحتی کاربر و در نظر گرفتن احساسات او در طراحی است. این امر از سه طریق به دست آمده که عبارت‌اند از ایجاد حس هنرمندانه در کاربر، تلاش برای ایجاد موقعیت‌های لذت‌بخش هر روزه برای کاربر و طراحی کلی با محوریت انسان.

EMUI 11

بارزترین نکته در طراحی رابط کاربری EMUI 11 طراحی مبتنی بر نیاز کاربر (User Friendly) است که باعث می‌شود کاربر بتواند کارها را سریع‌تر و آسان‌تر انجام دهد.

آشنایی با قابلیت‌های ویژه رابط کاربری EMUI 11

یک حس هنری عالی در دستان کاربر

یکی از قابلیت‌های بصری جذاب این رابط کاربری که در گوشی‌های مجهز به صفحه نمایش LED فعال می‌شود، صفحه نمایش همیشه روشن است. در فناوری LED به دلیل این که هر سلول تصویری می‌تواند به صورت جداگانه روشن یا خاموش شود، امکان روشن بودن قسمتی از تصویر برای همیشه فراهم است. نکته مهم این که قابلیت AOD یا Always on Display بدون استفاده زیاد از شارژ دستگاه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

EMUI 11

المان‌های پایه‌ای طراحی عبارتند از فضا، شکل و رنگ که در طراحی قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن (AOD) این المان‌ها به خوبی رعایت شده است. در حالت پیش‌فرض در این قابلیت از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و زرد استفاده شده، اما امکان انتخاب هر رنگی توسط کاربران وجود دارد. حتی می‌توانید ظاهر و رنگ گوشی خود را با لباس‌های هر روزتان هماهنگ کنید.

EMUI 11

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب، انتخاب رنگ‌های موجود در محیط از طریق قابلیت AOD Color Catcher است که در این شیوه به کمک دوربین گوشی رنگ‌های موجود در یک صحنه استخراج شده و می‌توانید از آن رنگ‌ها استفاده کنید.

وقتی عوامل انسان‌گرایانه روی طراحی تاثیر می‌گذارند

استفاده از طراحی انسان‌گرایانه و به صورت کلی یک علم است. این علم کمک می‌کند تا توسعه‌دهندگان متوجه شوند چه عواملی باعث بهتر شدن تجربه کاربر شده و چگونه می‌توان رفتار کاربر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و به شناخت آن پرداخت.

EMUI 11

برای مثال بر اساس تحقیقات، مشخص شده که کاربر در زمان تغییر صفحه تمایلی به جابه‌جایی زیاد چشم خود ندارد. بر اساس همین داده، افکت‌های تغییر صفحه در EMUI 11 به گونه‌ای طراحی شده که میزان زیادی از محتوای صفحه بعد را نیز هنگام جابه‌جایی به نمایش می‌گذارد. در این شیوه کاربر بدون جابه‌جایی زیاد چشم، از اطلاعات صفحه بعد نیز مطلع می‌شود.

از منظری دیگر به کمک علم شناخت عوامل انسانی، مشخص شده که استفاده از افکت تغییر صفحه بلند‌مدت کمک شایانی به افزایش تمرکز کاربر می‌کند و به همین دلیل افکت‌های جابه‌جایی در رابط کاربری EMUI 11 طولانی‌تر از قبل هستند. این افکت‌ها علاوه بر جابه‌جایی در صفحات در بسیاری از قسمت‌های دیگر مانند تقویم گوشی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

EMUI 11

بخش دیگری که عوامل انسان‌گرایانه در آن رعایت شده، بخش صداهای سیستم و «رینگتون» (Ringtone) است. بر اساس تحقیقات تیم هواوی لرزش تماس‌هایی در حدود 23 تا 46 میلی‌ثانیه پس از پخش شدن صدا کمترین تنش را در کاربر ایجاد خواهد کرد که بر همین اساس تمامی صداها و لرزش‌های گوشی با تنظیمی خاص فعال می‌شوند.

تعامل خلاق به کمک قابلیت چند پنجره‌ای

لحظات بسیاری در زندگی وجود دارند که افراد، درگیر تعامل با چند مسئله و عوامل بیرونی می‌شوند. در استفاده از گوشی نیز همین اتفاق می‌افتد، در حال تماشای فیلم هستید که پیغامی جدید ظاهر می‌شود، در یک جلسه آنلاین حضور دارید که به نوشتن نکاتی نیاز پیدا می‌کنید، مثال‌های این‌چنینی در استفاده از گوشی هوشمند بسیار است. در رابط کاربری EMUI 11 استفاده از چند پنجره به صورت همزمان و استفاده از پنجره شناور بر روی برنامه‌های دیگر به راحتی امکان کار با چند برنامه به صورت هم‌زمان را برای کاربر فراهم می‌کند.

EMUI 11

در سالیان اخیر، رابط کاربری EMUI به صورت بی‌وقفه رشد کرده و تبدیل به پلتفرمی بسیار کارآمد برای کاربران شده، پلتفرمی که سعی در ایجاد تجربه بهتر برای کاربر و آسان‌تر کردن زندگی او هنگام کار با گوشی داشته است. آخرین نسخه این رابط کاربری به زودی برای گوشی های هواوی عرضه خواهد شد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هواووی به نظر من EMUI رابط کاربری هواووی امنیت بالایی داره و یه شخصی سازی شرکت پر قدرت هواووی هستش. حالا EMUI 11 هم که امنیتش خیلی بالا شده