داچیا داستر پیکاپ

داچیا داستر پیکاپ برای بازار رومانی معرفی شد

داچیا داستر پیکاپ – Dacia Duster PickUp برای بازار رومانی معرفی شد. وانت داچیا داستر قادر به حمل ۵۰۰ کیلوگرم بار بوده و از یک پیشرانه کم مصرف بهره می‌برد.

شرکت اتاق‌سازی رومانیایی Romturingia در سال ۲۰۱۸ از یک پیکاپ پروتوتایپ پرده برداشت که طبق نسل دوم داچیا داستر ساخته شده بود. پس از آن شرکت داچیا با این شرکت رومانیایی همکاری کرد تا مدل تولیدی این پیکاپ نهایی شود. اکنون سرانجام پس از ۲ سال شاهد معرفی رسمی پیکاپ داچیا داستر در رومانی هستیم.

مشخصات داچیا داستر پیکاپ

داچیا داستر پیکاپ برای ارائه فضای بار مناسب فقط به شکل تک کابین روانه بازار خواهد شد. طول قسمت بار این پیکاپ ۱.۶۵ متر، حجم آن ۱۰۰۰ لیتر و ظرفیت بار آن نیز ۵۰۰ کیلوگرم اعلام شده است. طراحان، محفظه بار این خودرو را از مواد کامپوزیتی ساخته‌اند که روی ساختاری فلزی نصب شده است. همچنین طراحان طراحی بیرونی داستر کراس اوور را حفظ کرده‌اند و اکنون چراغ ترمز سوم بالای در پشتی قرار گرفته است.

داچیا داستر پیکاپ

پیکاپ داستر دارای طول ۴.۳۴۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدل کراس اوور خود حدود ۱۹ میلی‌متر کوتاه‌تر شده است، اما طراحان ارتفاع خودرو را ۱۴ میلی‌متر از سطح زمین افزایش داده‌اند تا ارتفاع آن بدون داشتن بار به ۲۲۴ میلی‌متر برسد. این پیکاپ فقط با یک موتور روانه بازار خواهد شد و به شکل استاندارد نیز از سامانه چهار چرخ محرک بهره می‌برد.

پیکاپ داچیا داستر از یک موتور ۱.۵ لیتری توربودیزل بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب بخار را به تولید برساند. قدرت تولید شده از موتور توسط گیربکس ۶ سرعت دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. طبق اعلام داچیا، این پیشرانه در دور موتور ۲ هزار می‌تواند گشتاور ۲۶۰ نیوتن‌متر تولید کند. این پیشرانه با مصرف سوخت پایین یک موتور مناسب برای پیکاپ داستر محسوب می‌شود. مصرف سوخت این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۴.۹ لیتر گازوئیل اعلام شده است.

داچیا داستر پیکاپ

مشتریان فقط رنگ بیرونی سفید این خودرو را می‌توانند سفارش دهند. تمامی مدل‌های این خودرو نیز به شکل استاندارد از رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی بهره می‌برند. از امکانات استاندارد این خودرو می‌توان به دستیار کنترل پایین آمدن از شیب‌ها، دستیار شروع حرکت در سراشیبی‌ها،، ایربگ‌های جلو و جانبی، ESP و ABS اشاره کرد. قیمت این پیکاپ در بازار رومانی ۲۲ هزار و ۵۴۶ یورو اعلام شده است که قیمت آن نسبت به داستر کراس اوور چهار چرخ محرک با موتور ۱.۵ دیزلی حدود ۴ هزار یورو بیشتر است. همچنین مشخص نیست این پیکاپ در خارج از بازار رومانی نیز به فروش خواهد رسید یا خیر.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. والا من همیشه گفتم که دایچا رومانی یک کارخونه آشغال ساز هستش

    نمونش رو ببینید که حماقت ۶۰ ساله خودروسازی ایران در تبدیل سدان به وانت رو تو سال ۲۰۲۰ داره تکرار می کنه