فیبر نوری

وزیر ارتباطات از شکست انحصار مخابرات در ارائه فیبر نوری در کشور خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود از شکست انحصار مخابرات در ارائه فیبر نوری خبر داد و گفت هم‌اکنون آسیاتک نیز می‌تواند این خدمات را ارائه کند.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی توییتری خود زمانی را برای پرسش و پاسخ با کاربران در نظر گرفت. در همین راستا آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که چرا قیمت اینترنت کاهش نمی‌یابد عنوان کرد هزینه‌های اپراتورها و نگهداری شبکه ارتباطی همانند قیمت سایر اقلام افزایش پیدا کرده و برای ما تثبیت قیمت‌ها بسیار دشوار است، اما اگر امکان کاهش قیمت وجود داشته باشد حتما آن را انجام خواهیم داد.

شکست انحصار مخابرات در ارائه فیبر نوری

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که چرا به جز مخابرات، سایر شرکت‌های اینترنتی فیبر نوری ارائه نمی‌دهند، عنوان کرد بعد از دو سال پیگیری و به واسطه قراردادی که میان شرکت مخابرات و آسیاتک به امضا رسید، انحصار مخابرات در ارائه این خدمات شکسته شد. وی افزود هر جایی که مخابرات امکانات در اختیار دارد، آسیاتک نیز می‌تواند خدمات خود را ارائه کند. همچنین قرارداد با سایر شرکت‌ها نیز در دست تبادل است.

آذری جهرمی در خصوص اینترنت ماهواره ای گفت:

اینترنت ماهواره ای یک تکنولوژی جدید است که تا سال ۲۰۲۵ فراگیر خواهد شد. علاوه بر شرکت‌های آمریکایی، چینی‌ها نیز به دنبال منظومه‌های ماهواره‌ای اینترنت هستند و یک تحول بزرگ برای دسترس‌پذیر کردن اینترنت در تمام سطح زمین و توسعه اینترنت اشیا است.

رجیستری باعث گرانی موبایل نیست

وزیر ارتباطات با اعلام این که رجیستری دلیل گرانی موبایل نیست، بیان کرد برای واردات گوشی هزینه گمرک ۵ درصدی لحاظ می‌شود. مالیات و ارزش افزوده نیز چه با وجود رجیستری و چه بدون رجیستری بر اساس قانون دریافت می‌شود. برخی اعلام می‌کنند رجیستری حذف شود تا با قاچاق گوشی شاهد ارزان شدن آن باشیم، اما بدون توجه به صحت یا عدم صحت این ادعا، برای واردات موبایل به ارز نیاز است. منابع ارزی نیز محدود بوده و قاچاقچی‌ها ارز را از صرافی‌ها تامین می‌کنند؛ به بیانی دیگر یک تقاضای بزرگ برای خرید ارز ایجاد می‌شود که سرانجام باعث افزایش نرخ ارز شده و زندگی مردم با اختلال مواجه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*