بهترین برندهای خودرویی سال 2020

بهترین برندهای خودرویی سال 2020 معرفی شدند؛ تویوتا همچنان در صدر

بهترین برندهای خودرویی سال 2020 در گزارش سالانه اینتربرند معرفی شدند که طبق آن تویوتا همچنان در صدر برترین برندهای صنعت خودرو قرار دارد.

صنعت خودرو همانند سایر صنایع در سال 2020 به دلیل کرونا شرایط سختی را داشته است. در حال حاضر برنامه ویژه‌ای برای احیای سریع خودروسازان دیده نمی‌شود، هرچند شرکت‌های این حوزه سخت در تلاشند تا جایگاه مناسب خود را به دست بیاورند و در مسیر رشد قبلی قرار گیرند. به طور کلی سال 2020 به ارزش کلی بسیاری از شرکت‌ها ضرر رسانده و اگر خودروسازان نتوانند خود را با این تغییرات تطبیق دهند، دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده بسیار دشوار خواهد بود.

بیست و یکمین گزارش سالانه اینتربرند با تمرکز روی حوزه‌های مختلف منتشر شد که بر اساس آن بهترین برندهای خودرویی سال 2020 نیز معرفی شدند. در این گزارش کارشناسان از سه فاکتور اصلی برای ارزش‌گذاری استفاده کردند که مواردی چون عملکرد مالی محصولات و سرویس‌های برندها، نقش برند در تصمیمات منجر به خرید، میزان رقابتی بودن برند و توانایی آن در ایجاد وفاداری و در نتیجه تقاضا و سود پایدار در آینده را شامل می‌شود.

تویوتا در صدر بهترین برندهای خودرویی سال 2020

بر اساس بیست و یکمین گزارش سالانه اینتربرند، تویوتا بار دیگر توانست در صدر لیست بهترین برندهای خودرویی سال 2020 قرار بگیرد. این خودروساز ژاپنی از میان تمامی برندهایی که توسط موسسه اینتربرند بررسی شده است در جایگاه هفتم قرار گرفته و ارزش آن نیز 51.595 میلیون دلار اعلام شده است. پس از تویوتا نام برند مرسدس بنز با ارزش 49.268 میلیون دلار به چشم می‌خورد. بی ام و با ارزش 39.756 میلیون دلار نیز توانست جایگاه سومین برند برتر خودرویی سال 2020 را از آن خود کند.

طبق این لیست منتشر شده، شرکت تسلا نیز توانست بار دیگر در لیست برندهای برتر حضور پیدا کند و از میان برندهای صنایع مختلف به جایگاه کلی چهلم دست یابد. تسلا آخرین بار در سال 2017 موفق به حضور در این لیست شده بود و ارزش بازار این برند در سال جاری حدود 12.758 میلیون دلار اعلام شده است.

گفتنی است غول‌های تکنولوژی همچنان جایگاه‌های برتر لیست 100 برند برتر جهان را به خود اختصاص داده‌اند و طبق این لیست شرکت‌های اپل، آمازون و مایکروسافت در جایگاه اول تا سوم این لیست قرار دارند. همچنین شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی نیز در دوران بحران کرونا توانستند به موفقیت خوبی دست پیدا کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. سلام لطفا اصلاح کنید
    تویوتا در رتبه اول قرار گرفته که شما به اشتباه رتبه هفتم نوشتین
    با تشکر

    • سلام دوست عزیز. همانطور که اشاره شد تویوتا در میان برندهای خودرویی اول شد، اما از میان تمام برندهای جهان نظیر اپل، آمازون و مایکروسافت در جایگاه هفتم قرار گرفت.