روبل دیجیتالی

روسیه طرح استفاده آزمایشی از روبل دیجیتالی را تا پایان سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد

رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد این کشور قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی طرح استفاده آزمایشی از روبل دیجیتالی را به اجرا برساند.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال آینده میلادی یعنی سال ۲۰۲۱ طرح استفاده آزمایشی روبل دیجیتالی را آغاز خواهیم کرد. وی بر این باور است که در آینده‌ای نزدیک روبل دیجیتالی رونمایی شده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او افزود ما پیش از آغاز این طرح به دنبال جمع‌آوری بازخوردها از این برنامه هستیم و در همین راستا تا پایان سال ۲۰۲۰ این ارز دیجیتالی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و برنامه آن را آماده خواهیم کرد.

جزئیات استفاده آزمایشی از روبل دیجیتالی روسیه

رئیس بانک مرکزی روسیه در ادامه گفته‌های خود بیان کرد ما بر این باوریم که می‌بایست دوره‌ای آزمایشی برای استفاده از این ارز را میان تعداد محدودی از کاربران در نظر بگیریم تا تمامی مشکلات آن را برطرف سازیم و همچنین مشخص شود نحوه استفاده از آن چگونه است. الویرا نابیولینا در ادامه تاکید کرد ما این طرح آزمایشی را تا پایان سال ۲۰۲۱ به انجام خواهیم رساند و هنگامی که این پروژه به انجام برسد، قادر خواهیم بود این طرح را توسعه داده و اهداف خود را محقق سازیم. گفتنی است مدتی قبل نیز بانک مرکزی روسیه از انجام فرایند امکان‌سنجی روبل دیجیتال خبر داده بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*