سرویس فیسبوک گیمینگ - Facebook Gaming

سرویس فیسبوک گیمینگ برای تجربه بازی‌های موبایلی راه اندازی شد

سرویس فیسبوک گیمینگ – Facebook Gaming به عنوان سرویس گیمینگ ابری فیسبوک برای استریم بازی‌های رایگان موبایلی راه اندازی شد.

اخیرا شرکت فیسبوک در یک حرکت جالب، سیستمی را راه اندازی کرده که با استفاده از آن، کاربران می‌توانند تا بازی‌های رایگان اندرویدی را بدون نیاز به نصب و یا داشتن کنترلر به صورت آنلاین تجربه کنند.

سرویس فیسبوک گیمینگ ؛ سریع و رایگان

سرویس فیسبوک گیمینگ - Facebook Gaming

این سرویس که فیسبوک گیمینگ نام دارد، به هیچ وجه به دنبال رقابت با سایر سرویس‌های ابری مانند گوگل استدیا و یا پروژه xCloud از مایکروسافت نیست؛ بلکه خود مسیری جداگانه، برای آوردن تجربه بازی‌هایی مانند آسفالت ۹ در گوشی‌های اندرویدی را دارد. به علاوه، استفاده از این سرویس بسیار ساده و همچنین رایگان خواهد بود. تنها کافیست که بازی مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید، و سپس آن را بدون هیچگونه نیاز به نصب بازی کنید.

همچنین برای تجربه سریع یک بازی، لازم نیست تا حتما وارد آن شوید؛ بلکه تنها با انتخاب گزینه دمو (Demo) می‌توانید بلافاصله یک مرحله کوتاه را بازی کنید تا اگر علاقه داشتید، بازی را به صورت کامل تجربه کنید. البته این ویژگی برای تمامی بازی‌ها در دسترس نیست، اما استودیوهایی مانند Gameloft، ۲K، Glu Mobile، Rovio، Gram Games و همچنین Wildlife Studios هم‌اکنون با این پروژه همکاری کرده و برخی بازی‌های خود را در لیست این سرویس قرار داده‌اند.

به علاوه لازم به ذکر است که سرویس Facebook Gaming قابلیت Cross Play با افرادی که بازی را به صورت عادی روی گوشی خود نصب دارند نیز قابل تجربه خواهد بود. همچنین روند بازی شما توسط سیستم و اکانت فیسبوک ذخیره شده و اگر بعدها بازی مورد نظر را در حالت عادی نصب کنید، می‌توانید آن را ادامه دهید.

البته این سرویس در حال پیشرفت است و هم‌اکنون تنها بازی‌های بسیار محدودی را در لیست خود دارد؛ برای مثال عناوینی مانند Call of Duty: Mobile و یا PUBG همچنان راه خود برای استریم شدن باز نکرده‌اند اما انتظار می‌رود که به‌زودی، شاهد اضافه شدن این بازی‌ها به سرویس فیسبوک گیمینگ باشیم.

در آخر نیز دقت کنید که اگر قصد استفاده از این سرویس جدید را دارید، حتما باید با یک دستگاه اندرویدی کار خود را انجام دهید؛ چراکه سیستم عامل iOS از این ویژگی پشتیبانی نکرده و به دلیل قوانین سخت‌گیرانه اپل، انجام استریم بازی روی گوشی‌های آیفون امکان‌پذیر نخواهد بود. شرکت فیسبوک دلیل این مسئله را نداشتن فایل نصبی آزاد مانند APK در اندروید، برای سیستم عامل iOS اعلام کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این برنامه واسه گوشی ضرر نداره؟