هیوندای 45 مینی

با هیوندای 45 مینی آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی بچگانه !

کمپانی هیوندای با الهام از خودروی مفهومی 45، نسخه‌ی مینیاتوری آن را برای کودکان طراحی کرده است. هیوندای 45 مینی – Hyundai 45 mini با موتور الکتریکی خود، تا 7 کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد.

سال قبل وقتی که هیوندای 45 در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآمد، کمپانی کره‌ای نشان داد که می‌خواهد گرد و خاکی در عرصه‌ی خودروهای الکتریکی به پا کند. علاوه بر این مدل مفهومی، هیوندای کانسپت دیگری هم با نام پرافسی (Prophecy) داشت. اما حالا ظاهرا شیطنت این خودروساز گل کرده است؛ چرا که شاهد رونمایی از هیوندای 45 مینی هستیم: یک ماشین اسباب بازی، مناسب برای رانندگی کودکان!

مینی خودروی الکتریکی هیوندای 45

پیش‌تر مک لارن هم از محصولاتی شبیه به این رونمایی کرده بود: مدل‌های McLaren 720S و Senna Ride-On؛ ولی این‌یکی دقیقا نسخه‌ی کوچک شده‌ی هیوندای 45 است، البته اگر سقف آن را فاکتور بگیریم.

هیوندای 45 مینی

صندلی راننده نیز به وسط انتقال یافته؛ مانند آنچه که در مک لارن F1 و سوپرکار Gordon Murray T50 دیده بودیم. به ادعای هیوندای، این جابه‌جایی باعث افزایش اعتماد به نفس راننده می‌شود و حس‌و‌حال سواری در پیست مسابقه را به او می‌دهد. البته 45 مینی فعلا یک مدل مفهومی است؛ ولی هیچ بعید نیست که به زودی راهی بازار شود.

هیوندای 45 مینی بدنه‌ای از چوب مقاوم و یک جفت موتور برقی DC دارد که حداکثر سرعت آن را به 7 کیلومتر بر ساعت می‌رسانند. رنگ  آبی این ماشین اسباب بازی هم با آن تم نارنجی رنگ، یادآور Veloster N است.

برای افزایش بُرد رانندگی، مینی خودروی برقی هیوندای از فناوری EAVC بهره می‌برد. کمپانی کره‌ای نحوه‌ی کارکرد این تکنولوژی را با جزئیات توضیح نداد؛ ولی گفت که خنده‌ی راننده می‌تواند محرکی برای پیمایش مسافت بیشتر باشد!

چه بسا این فناوری بتواند نگرانی درباره بُرد خودروهای الکتریکی را برطرف کند؛ هر چند که فعلا برای قضاوت زود است.

هیوندای 45 مینی

اما تولید مدل فول سایز هیوندای 45 از اواخر سال 2020 آغاز خواهد شد. مدل خوش خط و خال Prophecy هم از سال آینده جای Ioniq را خواهد گرفت.

هیوندای قصد دارد در سه سال آینده، 9 خودرو الکتریکی جدید را معرفی کند و 13 محصول تا سال 2022 داشته باشد. نمی‌دانیم آیا هیوندای 45 مینی را هم باید جزو آن‌ها لحاظ کنیم یا خیر؛ ولی هر چه باشد، جذبه‌ی آن قابل کتمان نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. جدایی از اینکه به فکر طراحی ماشین برای بچه ها بودند اما اصلاً ظاهر این ماشین � گونه‌ای نیست که بچه ها را جذب خودش کند