همکاری کوالکام و هواوی - Huawei

آیا کوالکام همکاری خود را با هواوی ادامه خواهد داد؟

طبق آخرین گزارش‌ها به‌نظر می‌رسد که شرکت کوالکام در آینده باز هم قادر به همکاری با هواوی – Huawei برای تامین چیپ گوشی‌های این شرکت خواهد بود.

مدتی از تحریم‌های اعمال شده بر شرکت‌های چینی، بنا بر ارتباط آن‌ها با دولت چین و همچنین مشکلات اقتصادی این کشور با دولت ایالات متحده می‌گذرد. طبق این تحریم‌ها، هیچ شرکتی که از فناوری آمریکا استفاده می‌کند حق ندارد تا قطعه یا در کل محصولی را به شرکت‌های چینی مانند هواوی بفروشد؛ این درحالی است که Huawei چیپ‌های مخصوص گوشی‌های خود را پیش از تحریم از شرکت آمریکایی Qualcomm تامین می‌کرده است.

کسب اجازه کوالکام برای همکاری با هواوی

همکاری کوالکام و هواوی - Huawei

با اوضاع افتصادی و تحریم‌های کشور چین، شرکت هواوی هم مدتی است که گوشی‌های خود را با کمبود قطعه و بدون پشتیبانی گوگل و برنامه Google Play Store در بازار عرضه می‌کند؛ امری که در آینده نه‌چندان دور ممکن است به کناره‌گیری این شرکت از ساخت گوشی‌های هوشمند منجر شود.

با این وجود طبق یک گزارش جدید، ظاهرا فروختن شرکت آنر (Honor) توسط هواوی باعث شده تا کوالکام در کسب اجازه دولت آمریکا برای فروش قطعات خود به این شرکت پیشتازی کرده و تا حدودی نیز موفق باشد. شرط آن هم چنان مطرح شده که ظاهرا درخواست دولت آمریکا برای ادامه همکاری این دو شرکت فروش آنر توسط هواوی بوده و حال این همکاری میسر خواهد شد. البته نباید از این مسئله قافل شد که مشتری ثابت Qualcomm که برای قطعات آن پول خوبی را هم پرداخت می‌کرده، همیشه هواوی بوده و از دست دادن چنین مشتری مناسبی قطعا ضرر بزرگی را به هردو شرکت خواهد زد.

دقت کنید که این خبر توسط هیچکدام از طرفین یعنی کوالکام و هواوی تایید نشده و صرفا یک گزارش رسیده از کشور چین بوده است. در نتیجه به‌زودی باید شاهد انتشار اخبار رسمی از سوی این شرکت‌ها باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. بی شک هواوی یکی از بزرگ ترین شرکت های حال حاضر دنیاست و همکاری با این شرکت میتونه بازده فوق‌العاده ای داشته باشه

  2. هواوی بی نظیره.همکاری این دو شرکت میتونه نتیجه خیلی خوبی داشته باشه

  3. هواوی بینظیره و قطعا این 2 شرکت با هم همکاری خواهند کرد.

  4. هواوی عالیه غول تکنولوژی

  5. پرچم هواوی بالاست همیشه 👍👍👏👏💙❤️