هواوی

بیش از ۲۰۰ هزار شغل توسط هواوی در اروپا ایجاد شد

طبق گزارش جدید موسسه تحقیقات اقتصادی آکسفورد، هواوی به عنوان برند چینی پیشرو در حوزه تکنولوژی در اروپا بیش از ۲۰۰ هزار شغل را ایجاد کرده است.

به تازگی موسسه‌ی تحقیقات اقتصادی آکسفورد، گزارشی را درباره‌ی هواوی منتشر کرده که عنوان «تاثیر هواوی روی اقتصاد اروپا» را برای آن انتخاب کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که فعالیت شرکت هواوی در سال ۲۰۱۹ در اروپا منجر به خلق منفعت اقتصادی به ارزش ۱۶.۴ میلیارد یورو برای این قاره شده است. این منافع یا به صورت مستقیم بوده‌اند یا از طریق زنجیره‌ی تامین Huawei برای اروپا حاصل شده‌اند. چنین نتیجه‌ای به معنی ایجاد ۲۲۴۳۰۰ شغل و درآمد ۶.۶ میلیارد یورو برای اروپا است.

Huawei همچنین مشارکت‌های مثبتی در زمینه‌ی تحقیق و توسعه برای اروپا انجام داده و بنا بر گزارش «رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری تحقیق و توسعه‌ی صنعتی اتحادیه‌ی اروپا در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹» که توسط کمیسیون اروپا منتشر شده است، هواوی رتبه‌ی پنجم این لیست را در اختیار دارد. در رتبه‌بندی تعداد درخواست‌های ثبت حق اختراع (Patent) در اداره‌ی ثبت اختراع اروپا در سال ۲۰۱۹، هواوی در رتبه‌ی اول ایستاده است.

پیت کالینگز (Pete Collings)، رئیس اداره‌ی مشاوره‌ی تاثیر اقتصادی اروپا و خاورمیانه‌ در «آکسفورد ایکانامیکس» (Oxford Economics) درباره‌ی این موضوع گفته سرمایه‌گذاری روی تحقیق و توسعه، دقیقا به آن شکلی که Huawei انجام می‌دهد، برای بهبود بهره‌وری کلی اقتصاد اروپا اهمیت بسیار زیادی دارد.

هواوی به ایجاد توسعه در اروپا ادامه خواهد داد

به گفته لیو کانگ (Liu Kang) نماینده‌ی آژانس اتحادیه‌ی اروپا، در سال ۲۰۱۹ مشارکت مستقیم هواوی در تولید ناخالص ملی (GDP) اروپا معادل ۲.۸ میلیارد یورو بوده و در ۵ سال گذشته، میانگین نرخ رشدی ۱۱.۴ درصدی داشته است. هواوی قصد دارد در سال ۲۰۲۰ پایداری شبکه در اروپا را تضمین کند. نماینده‌ی  آژانس اتحادیه‌ی اروپا در ادامه صحبت‌هایش به نقش Huawei در توسعه اروپا اشاره کرد و گفت:

با توجه به پروتکل‌های حفظ امنیت پیش خواهیم رفت تا نیازهای مردم برای کارهای اداری آنلاین، تحصیل آنلاین و غیره را برآورده کنیم. هواوی ۲۰ سال است که در اروپا مشغول توسعه‌ و پیشرفت است و همراه با رشد خود کشورها و صنعت را نیز رشد می‌دهد. در آینده نیز، ما به عنوان اتحادیه اروپا همچنان با شرکایمان کار خواهیم کرد تا بر مشکلات غلبه و به ارزش‌هایمان اضافه کنیم.

موسسه‌ تحقیقات اقتصادی آکسفورد، تاثیر اقتصادی کلی هواوی روی اروپا را ارزیابی کرده و در این ارزیابی، به مشارکت هواوی در تولید ناخالص ملی اروپا، شغل‌های ایجاد شده‌ای که تحت حمایت هواوی در اروپا بوده‌اند و مالیات‌های حاصله هم توجه داشته است.

هواوی علاوه بر اروپا در تمامی نقاط دنیا بسته به بزرگی بازارشان و سود حاصله خود، به اقتصاد کشور میزبان کمک کرده است. این شرکت به رغم ناهمواری‌های که برایش ایجاد می‌شود، همچنان در حال انجام کارهای بسیار زیادی است و روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوب ی شرکت هایی مثل گوگل و امریکا در حال خاضر دارن بدجور باهاش لج میکنن که مجبور شد برند آنر رو هم بفروشه