مانیتور گیمینگ خمیده TCL

مانیتور گیمینگ خمیده TCL با اندازه ۳۴ اینچی معرفی شد

مانیتور گیمینگ خمیده TCL با اندازه ۳۴ اینچی و نرخ رفرش ۱۶۵ هرتزی معرفی شد. این نخستین مانیتور ۳۴ اینچی با پنل خمیده R1000 در جهان است.

TCL از نخستین مانیتور گیمینگ ۳۴ اینچی منحنی R1000 با نرخ رفرش ۱۶۵ هرتزی در جهان رونمایی کرد. این مانیتور نسبت ابعاد ۲۱:۹ را ارائه می‌کند و دارای رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل است. مانیتور گیمینگ خمیده TCL نرخ رفرش ۱۶۵ هرتزی را ارائه می‌کند و از طراحی با خمیدگی R1000 بهره می‌برد.

تی‌سی‌ال می‌گوید برای ساخت این محصول با چالش‌های مهندسی متعددی مواجه بوده است. اول از همه، شعاع خمیدگی R1000 در این نمایشگر بیشتر از خمیدگی R1500 سایر نمایشگرها است و این نیازمند شیشه‌ای با مقاومت بیشتر در برابر انحنا بوده است. به همین خاطر تی‌سی‌ال طراحی بک لایت این مانیتور را برای ایجاد تعادل در یکنواختی خمیدگی شیشه و همچنین کاهش فشار روی آن، تا حد ممکن بهینه‌سازی کرده است.

مانیتور گیمینگ خمیده TCL

دومین مورد، خمیدگی بیشتر است که هرچه میزان آن بیشتر باشد تأثیر بیشتری روی کیفیت تصویر می‌گذارد و تنظیم آن نیز دشوارتر است. تی‌سی‌ال برای جلوگیری از نمایش غیر طبیعی تصاویر پس از خم شدن پنل LCD یک طرح تطبیقی هدفمند را روی فیلم تراز قرار داده است تا به اختلاف انحنای بین صفحات در بالاترین و پایین‌ترین نقطه پایه نیز غلبه کند. این صفحه نمایش با موفقیت تأییدیه‌های مقاومت را به دست آورده تا اکنون آماده‌ی رسیدن به مرحله‌ی تولید انبوه باشد.

در ماه ژوئن امسال، تی‌سی‌ال اعلام کرد برای نخستین بار به موفقیت بزرگی در تولید محصولاتی با انحنای R1000 رسیده است. این شرکت از یک پنل ۲۷ اینچی QHD با انحنای R1000 نیز رونمایی کرد که هم اکنون به سامسونگ می‌فروشد. علاوه بر آن شاهد رونمایی از یک پنل ۳۴ اینچی از سوی این کمپانی بودیم که اکنون نخستین مانیتور مجهز به آن معرفی شده است. همچنین در آینده‌ای نزدیک این شرکت از پنل‌های R1000 سایز بزرگ ۴۹ اینچی به بالاتر نیز رونمایی خواهد کرد.

تی‌سی‌ال می‌گوید هم اکنون پنل ۳۴ اینچی فوق عریض R1000 با نرخ رفرش ۱۶۵ هرتزی خود را به سامسونگ می‌فروشد و انتظار می‌رود غول کره‌ای به زودی از مانیتورهای گیمینگ مبتنی بر پنل R1000 خود رونمایی کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. به نظر من که از پنل امولد در نمایشگر ها بسیار خالیه
    ای پی اس هم چشمو اذیت میکنه و هم اینکه کیفیت چندان مطلوبی از خودش به نمایش نمیزاره
    در مورد خمیدگی هم به نظرم فقط کار خودشون رو توجیه کردن پنل اولد استفاده میکردن خیلی بهتر بود