فراری SF90 اسپایدر

فراری SF90 اسپایدر با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار معرفی شد

فراری SF90 اسپایدر معرفی شد. این ابرخودرو هیبریدی نسخه روباز مدل فراری SF90 استراداله محسوب می‌شود. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا خواهیم شد.

شرکت فراری اخیرا با برگزاری یک مراسم آنلاین ویژه از مدل اسپایدر خودرو SF90 استراداله به عنوان نخستین محصول پلاگین هیبریدی خود پرده برداشت. این مدل روباز از همان قوای محرکه هیبریدی سقف ثابت خود بهره می‌برد که در مجموع قادر است قدرتی برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

مشخصات فراری SF90 اسپایدر

فراری SF90 اسپایدر

قدرت ۱۰۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متری این محصول فراری توسط موتور ۴ لیتری V8 توئین توربو با قدرت ۷۸۰ اسب بخار و سه موتور الکتریکی با قدرت ترکیبی ۲۲۰ اسب بخار به تولید می‌رسند. فراری SF90 اسپایدر از یک سامانه چهار چرخ محرک و جدیدترین گیربکس ۸ سرعت دو کلاچه فراری نیز بهره می‌برد. این خودرو روباز قادر است ظرف مدت ۲.۵ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و ظرف مدت ۷ ثانیه نیز به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. حداکثر سرعت این ابر خودرو هیبریدی نیز ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

فراری SF90 اسپایدر

طراحان فراری برای تبدیل SF90 استراداله به نسخه اسپایدر با انجام تغییراتی چون تقویت‌کننده‌های شاسی و مکانیسم سقف باعث شده‌اند تا وزن این خودرو حدود ۱۰۰ کیلوگرم افزایش پیدا کرده و وزن کلی آن به ۱۶۷۰ کیلوگرم برسد. این خودرو از جدیدترین نسخه سقف جمع شونده فراری بهره می‌برد که در زمان جمع شدن فقط ۱۰۰ لیتر فضا را به خود اختصاص می‌دهد و با توجه به این که در طراحی آن از آلومینیوم استفاده شده است، از سقف جمع شونده معمولی ۴۰ کیلوگرم سبک‌تر است. این سقف ظرف مدت ۱۴ ثانیه باز و بسته می‌شود.

فراری SF90 اسپایدر

فراری اعلام کرد شیشه جلو SF90 اسپایدر نسبت به مدل استراداله از شیب بیشتری برخوردار است. همچنین طراحان ستون‌های A را نازک‌تر کرده و ارتفاع سقف را هم ۲۰ میلی‌متر کاهش داده‌اند، اما در فضای داخلی تغییراتی اعمال نشده است و در کابین شاهد یک صفحه آمپر دیجیتالی بزرگ ۱۶ اینچی خمیده هستیم که اطلاعات لازم را با قابلیت شخصی‌سازی و با وضوح بالا نمایش می‌دهد. از سایر ویژگی‌های کابین می‌توان به نمایشگر سربالا و جدیدترین نسخه از کنترل‌های لمسی روی غربیلک فرمان اشاره کرد.

فراری SF90 اسپایدر

برای فراری SF90 اسپایدر پکیج سفارشی Assetto Fiorano نیز در نظر گرفته شده است که مواردی چون کمک‌فنرهای مالتی‌متیک ارتقا یافته برای پیست، ۲۱ کیلوگرم کاهش وزن به دلیل استفاده بیشتر از فیبر کربن و تیتانیوم در تمام بخش‌های خودرو، اسپویلر عقب فیبر کربنی و لاستیک‌های چسبنده میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ را شامل می‌شود. امکان سفارش طرح دو رنگ بدنه نیز برای مشتریان وجود دارد. این خودرو همانند سایر محصولات جدید فراری به همراه برنامه تعمیر و نگهداری ۷ ساله عرضه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*