قیمت محصولات مدیران خودرو

قیمت محصولات مدیران خودرو طی یک ماه تا ۱۸۰ میلیون تومان افزایش یافت

قیمت محصولات مدیران خودرو از دو برند ام وی ام و چری پس از افزایش در ۲۶ شهریور ۹۹، مجددا در آبان ۹۹ تا حدود ۱۸۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

شورای رقابت به خودروسازان اجازه داده است تا طبق نرخ تورم بخشی که توسط بانک مرکزی اعلام می‌شود، هر سه ماه یک بار قیمت جدید محصولات خود را اعلام کنند. این در حالی است که شرکت مدیران خودرو در ۲۶ شهریور لیست جدیدی از قیمت محصولات خود را برای فروش در فصل پاییز اعلام کرد که در آن زمان قیمت محصولات دو برند ام وی ام و چری نسبت به تیرماه حدود ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده بودند، اما با این حال این خودروساز حدود دو هفته قبل یعنی در تاریخ ۱۲ آبان مجددا لیست قیمتی جدیدی را اعلام کرد که طبق آن مجددا قیمت دو برند چری و ام وی ام این خودروساز حداقل ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا حداکثر ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

میزان افزایش قیمت محصولات مدیران خودرو

مقایسه قیمت محصولات مدیران خودرو حاکی از آن است که قیمت محصولات چری از ۱۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت محصولات ام وی ام از ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده‌اند. طبق این بررسی‌ها، قیمت محصولات ام وی ام حدود ۱۵.۷ تا ۲۴.۴ درصد افزایش پیدا کرده و محصولات چری نیز حدود ۱۷ تا ۲۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

مقایسه لیستی که از سوی مدیران خودرو در آبان ۹۹ منتشر شده با لیستی که در شهریور ۹۹ منتشر شده و به نظر می‌رسید برای فروش در فصل پاییز تنظیم شده باشد، نشان می‌دهد قیمت ام وی ام ایکس ۵۵ در دو مدل اتوماتیک اکسلنت اسپرت و اتوماتیک اکسلنت به ترتیب ۱۶۸ میلیون تومان و ۱۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت ام وی ام ایکس ۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپرت از ۶۸۷ میلیون تومان به ۸۵۵ میلیون تومان و قیمت ام وی ام ایکس ۵۵ اتوماتیک اسپرت از ۶۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۸۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت ام وی ام ایکس ۳۳ اسپرت نیز از ۴۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۵۶۲ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که از افزایش قیمت ۱۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی این خودرو حکایت دارد. قیمت مدل اتوماتیک این خودرو نیز از ۴۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۵۹۷ میلیون تومان افزایش یافته که حاکی از افزایش قیمت ۱۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی این خودرو است.

قیمت ام وی ام ایکس ۲۲ مدل دنده‌ای لاکچری حدود ۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، مدل دنده‌ای اکسلنت اسپرت آن ۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، قیمت مدل اتوماتیک لاکچری ۸۵ میلیون تومان و قیمت مدل اتوماتیک اکسلنت اسپرت آن نیز ۸۸ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. طبق آخرین لیست منتشر شده توسط مدیران خودرو، قیمت ام وی ام ایکس ۲۲ دنده‌ای لاکچری ۳۹۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مدل اتوماتیک لاکچری ۴۷۹ میلیون تومان، قیمت مدل اکسلنت اسپرت دنده‌ای ۴۱۰ میلیون تومان و مدل اتوماتیک آن ۴۹۷ میلیون تومان اعلام شده است.

طبق این لیست قیمت ام وی ام ۳۱۵ پلاس اتوماتیک نیز با ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت از ۳۶۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۴۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است. قیمت ام وی ام ۳۱۵ پلاس دنده‌ای نیز با افزایش ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی از ۲۶۵ میلیون تومان به ۳۰۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در آبان ۹۹ افزایش پیدا کرده است.

قیمت چری تیگو ۷ IE با افزایش ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از ۸۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۹۹۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت آریزو ۶ نیز از ۶۹۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با افزایش ۱۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۸۷۲ میلیون تومان رسید. چری آریزو ۵ توربو ۱۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و چری تیگو ۵ اکسلنت ۱۰۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است. از این رو قیمت آریزو ۵ توربو از ۵۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۶۲۵ میلیون تومان و قیمت تیگو ۵ اکسلنت از ۶۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۷۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت چری آریزو ۵ دنده‌ای نیز از ۴۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۵۰۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است که از افزایش ۱۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو حکایت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. شورای رقابت، سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی = پشششم

  2. پس چرا دنیا برعکسه به جای کاهش داره افزایش پیدا می‌کنه

  3. اونوقت درامد مردم چی؟