کیفیت اینترنت

وزیر ارتباطات فیلترینگ را دلیل اصلی کاهش کیفیت اینترنت می‌داند

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه شبکه اینترنت کشور در وضعیت خوبی قرار دارد گفت فیلترینگ دلیل اصلی کاهش کیفیت اینترنت در کشور است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد شاخص‌های کیفیت عمومی اینترنت حاکی از آن است شرایط شبکه در بسیاری از نقاط مطلوب بوده و البته در چند استان از سطح انتظار پایین‌تر است. وی افزود دلیل مطلوب نبودن شبکه در برخی نقاط به تراکم پایین سایت‌های آنتن‌دهی مربوط می‌شود. طبق اعلام آذری جهرمی شبکه مخابرات ایران ظرفیت انتقال مناسب برای اپراتورها را فراهم نمی‌کند و به همین دلیل آنها نمی‌توانند در نقاط مختلف به کاربران خود خدمات مناسبی را ارائه کنند.

فیلترینگ دلیل کاهش کیفیت اینترنت

آذری جهرمی در ادامه بیان کرد هنگامی که گزارش‌هایی در خصوص مشکلات کیفیت اینترنت را دریافت و آنها را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل اصلی کیفیت اینترنت، فیلترینگ است. وی افزود هنگامی که کاربران فیلترشکن‌ها را روشن می‌کنند باعث می‌شود هزینه استفاده از سرویس‌های داخلی بیشتر محاسبه شده و همچنین با افت سرعت مواجه شوند. وی افزود چنین موضوعی باعث کاهش سطح کیفی اینترنت خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد:

در برخی از استان‌ها مانند مناطقی از کرمان و سیستان بلوچستان، به دلیل محدود بودن ظرفیت انتقال مخابرات، با کندی اینترنت مواجه هستیم. این افت کیفیت در مناطقی از استان تهران نیز مشاهده شده که دلیل آن بیشتر به عدم اجازه شهروندان و شهرداری برای احداث سایت توسط اپراتورها مربوط می‌شود. مناطقی از تهران به دلیل متراکم بودن نیاز به احداث سایت بیشتر دارند، اما عدم صدور مجوز برای احداث سایت، کیفیت اینترنت را با چالش مواجه می‌کند. هنوز برای این مسئله راه‌حلی اتخاذ نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. اره دیگه وقتی نصف بیشتر برنامه هارو میزنن فیلتر میکنن همین میشه

  2. ب دلیل هرچی ک هست واقعا خیلی ضعیف شده اصلا بعضی وقتا با وجود اینکه ۴gخیلی از برنامه هارو باز نمیکنه