نیسان تایتان الکتریکی

نیسان تایتان الکتریکی به زودی معرفی خواهد شد

نیسان تایتان الکتریکی نخستین تلاش این خودروساز ژاپنی برای حضور در بازار تراک‌های الکتریکی است. در ادامه با مشخصات احتمالی این خودرو آشنا می‌شویم.

به تازگی بازار تراک‌های الکتریکی داغ شده و بسیاری از خودروسازان بزرگ نیز برای کسب سهم بیشتری از این بازار به دنبال تولید تراک‌های جدید الکتریکی هستند. یکی از این خودروسازان بزرگ شرکت ژاپنی نیسان است که قصد دارد نیسان تایتان الکتریکی را برای این بازار به تولید برساند.

جزئیات ساخت نیسان تایتان الکتریکی 

منابع معتبر حوزه خودرو اعلام کردند نیسان برای خرید موتورهای برقی مناسب تایتان الکتریکی با شرکت هرکولز (Hercules Electric Vehicles) در حال مذاکره است. همچنین خبرها حاکی از آن است که تعداد زیادی از قطعات تراک هرکول آلفا با نیسان تایتان الکتریکی مشترک خواهد بود؛ چراکه طراحان این تراک را بر پایه تایتان معمولی طراحی کرده‌اند.

نیسان تایتان الکتریکی

جزئیات دقیقی از شراکت نیسان و شرکت هرکولز منتشر نشده است، اما قرار است تراک آلفا از ۴ موتور الکتریکی بهره ببرد که مجموع آنها قدرتی برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار تولید خواهند کرد و ظرف مدت ۴ ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت آن نیز ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. این خودرو از سیستم گشتاور برداری و چرخش با شعاع صفر نیز برخوردار است. تراک آلفا با هر بار شارژ حدود ۴۸۳ کیلومتر را می‌پیماید و قرار است برای این خودرو سلول‌های خورشیدی برای کمک به شارژ باتری‌ها نیز در نظر گرفته شود.

آمار فروش نیسان تایتان در بازار رقابتی آمریکا کاهش پیدا کرده است و این در حالی بود که در سال ۲۰۱۹ به فروش ۳۱ هزار و ۵۱۴ دستگاه رسید و این آمار فروش در سال ۲۰۲۰ به ۱۹ هزار و ۴۰۳ دستگاه کاهش یافت. قطعا همکاری Nissan با شرکت هرکولز برای تولید تایتان الکتریکی باعث خواهد شد بار دیگر این تراک در بازارهای رقابتی بدرخشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*