سایپا شاهین

سایپا شاهین با موفقیت در تست تصادف ECE R95 اروپا ایمن‌ترین خودروی ملی شد

سایپا شاهین توانست با موفقیت در تست تصادف ECE R95 اروپا لقب ایمن‌ترین خودروی ملی ایران را از آن خود کند. در ادامه نتایج تست این خودرو را بررسی می‌کنیم.

خودرو سایپا شاهین به عنوان یکی از محصولات جدید این گروه خودروسازی توانست در تست‌های تصادف ECE R۹۵ اروپا سربلند بیرون بیاید. سازه این سدان توسط یکی از مراکز ایمنی سنجی اروپایی مورد آزمایش قرار گرفت و این خودرو ملی سایپا توانست در تست R95 استاندارد ECE موفق ظاهر شود.

جزئیات تست تصادف ECE R95 سایپا شاهین

خودروها در تست تصادف ECE R95 به طور ثابت در مکانی قرار می‌گیرند و یک جسم متحرک به جرم ۹۵۰ کیلوگرم با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت و با زاویه ۹۰ درجه‌ای به قسمت کناری خودرو برخورد خواهد کرد. به کمک این تست که آن را با نام Side Impact Test نیز می‌شناسند، سلامت راننده (ES-2) بررسی می‌شود. همچنین با توجه به برخی از پارامترها روی خودرو و بررسی سازه پس از تست‌های تصادف، برای آن خودرو اعتبارنامه ECE R95 ارائه خواهد شد.

گفتنی است تست تصادف و تاییدیه ECE R95 به عنوان یکی از ۶ جزء اصلی برای دریافت مجوز فروش خودرو در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که در این تست خودرو سایپا شاهین در مدل پایه با حضور در یکی از مراکز ایمنی سنجی اروپایی موفق شد استاندارد ECE R95 را کسب کند.

شاهین ایمن‌ترین خودروی ملی است

ویژگی‌های مهمی چون حفظ تعادل در زمان ضربه، عدم شکست نقاط جوش و اتصال ستون‌ها، ثبات ستون افقی و سازه سقف، حفظ سلامت کامل ستون A و C، مهار صحیح نیروی وارد در نقطه R، امکان باز شدن درها پس از تصادف، سلامت سازه ضربه گیر داخل درها، جلوگیری از وارد شدن نیروی حداکثری به پا و پهلوی سرنشین و عدم شکست ستون افقی پایینی باعث شده‌اند تا این محصول جدید سایپا حتی بدون برخورداری از کیسه‌های هوای کناری و پرده‌ای بتواند استاندارد ارتقا یافته ECE R95 را دریافت کند و لقب ایمن ترین خودروی ملی را به خود اختصاص دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. هیچ خودرو ملی ایمن نیست

  2. سایپا، مطمین تر از قبل!…