تراشه استپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ جی

دو تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ جی در بنچارک AnTuTu ظاهر شدند

دو تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ – Snapdragon 875 و اسنپدراگون ۷۷۵ جی – Snapdragon 775G کوالکام پیش از رونمایی رسمی در سایت بنچمارک‌گیری AnTuTu ظاهر شدند.

به ماه دسامبر نزدیک می‌شویم و این یعنی کوالکام طی روزهای آینده قصد دارد از چیپست پرچمدار نسل جدید خود به نام اسنپدراگون ۸۷۵ به همراه یک چیپست رده متوسط رو به بالا به نام اسنپدر اگون ۷۷۵ جی رونمایی کند. و حالا به لطف یک افشاگر چینی، ما می‌توانیم اطلاعات خوبی از عملکرد این دو تراشه کسب کنیم.

چه انتظاری از تراشه استپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ جی باید داشت؟

یک گوشی آزمایشی مجهز به چیپست Snapdragon 875 موفق شده متوسط امتیازی در حدود ۷۴۰.۰۰۰ را در آزمون‌های بنچمارک AnTuTu کسب کند. این امتیاز نشان می‌دهد جدیدترین تراشه اسنپدراگون سری ۸۰۰ حدود ۲۵ درصد سریع‌تر از اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است که ما آزمایش کرده بودیم. یک گوشی مجهز به آن تراشه قدیمی‌تر متوسط امتیاز ۶۰۰.۰۰۰ را کسب کرده بود.

بیشتر بخوانید:

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ سریع‌تر از اسنپدراگون ۸۷۵ خواهد بود؟

ما می‌خواهیم در مورد عملکرد خام پردازنده و به ویژه عملکرد آن در فعالیت‌های تک هسته‌ای بیشتر بدانیم. گفته می‌شود این چیپست از معماری و آرایش متفاوت هسته‌ها بهره می‌برد. یک هسته بزرگ Cortex-X1 با فرکانس ۲.۸۴ گیگاهرتز با سه هسته کوچک‌تر Cortex-A78 با فرکانس ۲.۴۲ گیگاهرتز و سایر هسته‌های کم مصرف‌تر Cortex-A55 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتزی، پیکربندی پردازنده این چیپست را تشکیل می‌دهند. Adreno 600 نیز به عنوان پردازشگر گرافیکی این چیپست فعالیت خواهد داشت. ضمن آنکه تراشه جدید شرکت کوالکام بر بستر نود ۵ نانومتری تولید خواهد شد.

متأسفانه در حال حاضر هیچ جزئیاتی از معماری چیپست اسنپدراگون ۷۷۵ جی که به عنوان نسل جدید اسنپدراگون ۷۶۵ جی معرفی می‌شود، در دسترس نیست. اما امتیازهایی که آن در آزمون‌های AnTuTu 8 کسب کرده نویدبخش ارتقاء در عملکردآن است. این تراشه موفق به کسب متوسط امتیاز ۵۳۰.۰۰۰ شده است، در حالی که نسل گذشته آن امتیازی در حدود ۳۲۰.۰۰۰ را کسب کرده بود. این یعنی عملکرد آن نسبت به گذشته با افزایش ۶۵ درصدی مواجه بوده است.

اگر این نتایج به دست آمده واقعاً متعلق به خود تراشه‌های اسنپدراگون باشد، باید در نظر داشته باشید که این آزمایش‌ها روی نمونه‌های اولیه انجام شده است و عملکرد نهایی می‌تواند کمی متفاوت از نتایج به دست آمده باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چطوری هر سال میان ۲۵% سخت افزار را قوی تر می کند واقعا همین الانشم اسنپدراگون ۸۵۵ بسیار قدرتمند است