تعویض اندروید با هارمونی او اس

هواوی برای تعویض اندروید با هارمونی او اس آماده می‌شود

هواوی در حال آماده کردن مقدمات تعویض اندروید با هارمونی او اس – HarmonyOS است. این را می‌توان از وجود نشانه‌هایی در آپدیت EMUI 11 درک کرد.

انتظار می‌رود در فرصت باقی مانده تا پایان سال ۲۰۲۰، روند تست سیستم عامل اختصاصی هواوی روی گوشی های هوشمند آغاز و امکان تعویض اندروید با هارمونی او اس در سال ۲۰۲۱ فراهم شود.

حتی در آپدیت نسخه پایدار EMUI 11 که به تازگی برای هواوی پی ۴۰، پی ۴۰ پرو و میت ۳۰ پرو منتشر شده است، علایمی از این انتقال به چشم می‌خورَد.

نشانه‌های تعویض اندروید با هارمونی او اس

در نسخه‌های EMUI 10.1 و EMUI 11 هواوی پی ۴۰ پرو می‌توان به وجود برخی تفاوت‌ها پی برد. مثلا حالا عبارت Powered by Android هنگام بوت شدن سیستم عامل، با فونت جدید و بدون لوگوی اندروید به نمایش در می‌آید.

تعویض اندروید با هارمونی او اس

همچنین در توضیحات مربوط به وصله امنیتی (بخش About phone)، اثری از نام اندروید نیست و فقط عبارت Security Patch Level نمایش داده می‌شود.

اما حالا که هنوز اندروید با هارمونی او اس تعویض نشده است، بد نیست نگاهی به پیشتازان بازار گوشی های هوشمند داشته باشیم.

وضعیت بازار گوشی های هوشمند در چارک سوم ۲۰۲۰

بنابر گزارش اخیر موسسه Gartner، طی سه ماهه سوم امسال، تعداد ۳۶۶ میلیون گوشی هوشمند در سراسر دنیا فروخته شد؛ یعنی ۵.۷ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل!

این کاهش فروش، رقم کمی نیست؛ اما در نیمه نخست سال جاری، بازار وضعیت به مراتب بدتری داشت و سقوط ۲۰ درصدی را تجربه کرده بود.

بازار گوشی های هوشمند

به هر حال، سامسونگ با فروش ۸۰.۸۲ میلیون دستگاه و سهم بازار ۲۲ درصدی، همچنان پیشتازی می‌کند. هواوی هم در این بازه زمانی، ۵۱.۸۳ میلیون گوشی هوشمند فروخت و با داشتن ۱۴.۴ درصد از سهم بازار، در جایگاه دوم ایستاد. رتبه سوم نصیب شیائومی شد؛ با فروش ۴۴.۴۱ میلیون گوشی و سهم بازار ۱۲.۱ درصدی!

اپل در حد فاصل ژوئیه تا سپتامبر امسال، ۴۰.۶ میلیون آیفون فروخت که به معنای سهم بازار ۱۱.۱ درصدی و تصاحب رتبه چهارم است. اوپو هم با فروش ۲۹.۸۹ میلیون واحدی و سهم ۸.۲ درصدی از بازار گوشی های هوشمند، در مکان پنجم قرار گرفت.

جالب اینکه در بین این تولیدکنندگان، فقط آمار فروش سامسونگ و شیائومی صعودی بود؛ به ترتیب ۲.۲ و  ۳۴.۹ درصد!

وضعیت بازار گوشی های ۵G در پاییز ۲۰۲۰

موسسه تحقیقاتی Counterpoint به بررسی بازار گوشی های ۵G در نخستین ماه پاییز پرداخت. پرفروش‌ترین محصول این حوزه، سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا بود و ۵ درصد از سهم بازار به آن اختصاص داشت.

دو رتبه بعدی، متعلق به هواوی پی ۴۰ پرو و گوشی میان رده هواوی نوا ۷ است؛ به ترتیب با سهم ۴.۵ و ۴.۳ درصدی!

نسخه‌های ۵G گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ هم با سهم ۴ و ۲.۹ درصدی، چهارم و پنجم شدند. البته حالا شرایط می‌تواند تغییر کند؛ زیرا چهار مدل ۵G از سری آیفون ۱۲ و اعضای خانواده هواوی میت ۴۰ هم وارد بازار شده‌اند.

هم‌اکنون رتبه‌بندی پرفروش‌ترین کمپانی‌ها در بازار گوشی های ۵G چین به شرح زیر است:

  • هواوی با فروش ۲۸.۱۳ میلیون دستگاه و سهم بازار ۵۶.۶ درصد
  • اوپو با فروش ۸.۰۵ میلیون دستگاه و سهم بازار ۱۶.۲ درصد
  • ویوو با فروش ۷.۲ میلیون دستگاه و سهم بازار ۱۴.۵ درصد
  • شیائومی با فروش ۴.۵۷ میلیون دستگاه و سهم بازار ۹.۲ درصد
  • ریلمی با فروش ۴۴۰ هزار دستگاه و سهم بازار ۰.۹ درصد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. امیدوارم هرچه زودتر بتونه بر روی پای خودش به این سطح و اقتدار قبلی خودش را به دست بیاره