فولکس واگن تیگوان R مدل 2021

مشخصات و قیمت فولکس واگن تیگوان R مدل ۲۰۲۱ اعلام شد

فولکس واگن تیگوان R مدل ۲۰۲۱ به بازار اروپا عرضه شد و این شرکت مشخصات و قیمت آن را اعلام کرد. در ادامه با این کراس اوور اسپرت آشنا می‌شویم.

شرکت فولکس واگن همزمان با عرضه تیگوان R مدل ۲۰۲۱ در بازار اروپا جزئیاتی از مشخصات و قیمت رسمی آن را اعلام کرد. این کراس اوور اسپرت از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۳۲۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس ۷ سرعت دو کلاچه DSG و سیستم ۴Motion با کنترل گشتاور برداری به تمامی چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند.

مشخصات فولکس واگن تیگوان R مدل ۲۰۲۱

فولکس واگن تیگوان R مدل 2021

فولکس واگن اعلام کرد کراس اوور تیگوان R در حالت ویژه R می‌تواند ظرف مدت ۴.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که از این حیث یک دهم ثانیه از نسل اول پورشه کاین توربو S سریع‌تر است. حداکثر سرعت تیگوان R مدل ۲۰۲۱ نیز ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. مهندسان برای این خودرو سیستم تعلیقی با تنظیم ویژه در نظر گرفته‌اند که از کمک‌فنرهای تطبیقی کنترل شونده بهره می‌برد و ارتفاع آن نسبت به نسخه معمولی ۱۰ میلی‌متر کمتر شده است.

فولکس واگن تیگوان R مدل 2021

تیگوان R مدل ۲۰۲۱ به شکل استاندارد از رینگ‌های ۲۰ اینچی بهره می‌برد، اما مشتریان می‌توانند برای آن رینگ‌های ۲۱ اینچی را نیز سفارش دهند. در پشت رینگ‌های جلو دیسک‌های ترمز ۱۸ اینچی با لوگوی R روی کالیپرها قرار گرفته است. همچنین مشتریان برای سیستم اگزوز اسپرت این خودرو می‌توانند اگزوز تیتانیومی را سفارش دهند. این خودرو در طراحی ظاهری نیز با وجود قاب کرومی آینه‌های جانبی، عناصر آیرودینامیکی در سپرها، دیفیوزر مشکی براق و زه مشکی دهانه گلگیرها از نسخه‌های معمولی متفاوت شده است.

فولکس واگن تیگوان R مدل 2021

در کابین کراس اوور اسپرت فولکس واگن تیگوان R نیز مواردی چون صفحه آمپر دیجیتالی با لپ تایمر، تریم کربنی خاکستری، صندلی‌های اسپرت پریمیوم با پشت‌سری‌های یکپارچه، نشان‌های خاص R و پدال‌های فولاد ضد زنگ به چشم می‌خورند. این خودرو در بازار آلمان با قیمت پایه ۵۶ هزار و ۷۰۰ دلار به فروش می‌رسد.