هواوی

هواوی کماکان در جایگاه دوم فروش گوشی هوشمند در جهان قرار دارد

جدیدترین گزارش‌های منتشر شده از بازارهای جهانی حوزه موبایل نشان می‌دهد هواوی کماکان در جایگاه دوم فروش گوشی هوشمند در جهان قرار داد.

آخرین گزارش‌های به دست آمده از بازارهای جهانی گوشی هوشمند نشان می‌دهد که شرکت هواوی همچنان در جایگاه دوم میزان فروش ایستاده است. این شرکت با در اختیار داشتن ۱۴.۶ درصد سهم از بازار جهانی، موفق به قرارگیری در مقام دوم بعد از رقیب کره‌ای خود شده است. جدول زیر دیدی کلی از وضعیت بازار گوشی هوشمند دنیا و بازیگران آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

هواوی

میزان درآمد هواوی در بازه ۹ ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰، حدود ۶۷۱.۳ میلیارد یوآن برابر با ۱۰۲.۲ میلیارد دلار بوده است. این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد ۹.۹ درصدی را نشان می‌دهد که موفقیت بزرگی برای این غول چینی با وجود مشکلات سال گذشته، به حساب می‌آید.

دومین بازار بزرگ دنیا در انحصار هواوی

در یک دهه گذشته، رشد سریع اقتصادی کشور چین باعث شده تا بازار مصرف این کشور تبدیل به دومین بازار بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا شود. بازار گوشی هوشمند چین، بازاری با تعداد کاربر بسیار بالا است که به لطف جهش اقتصادی چند دهه اخیر حالا مشتریانی با قدرت خرید بالا نیز دارد. این دلایل، بازار چین را بعد از بازار آمریکا تبدیل به جذاب‌ترین حوزه فروش برای شرکت‌های بین‌المللی کرده است. تمام شرکت‌ها در تلاشند تا بتوانند در این بازار پرفایده نیز سهم بازار خوبی داشته باشند.

اما بر اساس گزارش‌های مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، سهم بازار هواوی در بازار گوشی هوشمند چین حدود ۴۱.۴ درصد بوده است. این یعنی هواوی سهمی بیش از دو برابر نسبت به نزدیک‌ترین رقیب خود در این بازار دارد. این شرکت در این دوره موفق به ارسال بیش از ۳۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازار شده است.

هواوی

جدول فوق علاوه بر تائید اطلاعات قبلی واقعیت‌های جدیدی را نیز نمایان می‌کند. ترکیب بازار در چین بسیار متفاوت‌تر از بازار جهانی است و بازیگران اصلی نیز بسیار متفاوت هستند. در ۱۲ ماه گذشته هواوی ۴۰ درصد یا بیشتر از این بازار را در اختیار داشته است.

عمده گوشی های هوشمند تولید شده در جهان در چین تولید می‌شوند. این یعنی بازار چین مملو از انواع برندها، کیفیت‌های مختلف گوشی بوده و در کل فراوانی محصول در این بازار بسیار زیاد است. این امر رقابت در این بازار را نیز سخت و پیچیده می‌کند. رسیدن به سهمی ۴۰ درصد از این بازار تقریبا اتفاقی رویایی است که توسط هواوی محقق شده است.

تجارت جدید هواوی

این شرکت چینی شرایط جدیدی را در دو سال اخیر تجربه کرده که مجموع آن اتفاقات منجر به عرضه گوشی‌ هوشمند تحت اکوسیستم اختصاصی این شرکت و سرویس‌های موبایلی هواوی (HMS) شده است. گوشی‌های مبتنی بر HMS این شرکت نیز در ۷ ماه گذشته فروش قابل توجهی را ثبت کرده‌اند و در ماه اکتبر به رکورد فروش یک سوم از کل فروش هواوی دست پیدا کرده‌اند.

هواوی

به نظر می‌رسد هواوی در مسیر استقلال کامل قرار گرفته و به سمت بازاری باثبات برای محصولات خود حتی در حیطه HMS می‌رود. روندی که شاید در کوتاه مدت باعث کاهش سود این شرکت شود، اما در بلند مدت باعث خودکفایی کامل آن می‌شود.

علاوه بر بازار گوشی هوشمند، هواوی اکنون در بازار لپ تاپ، تبلت، محصولات پوشیدنی هوشمند و محصولات صوتی نیز فعال است و با فرمول موفقی که در بازار گوشی هوشمند امتحان خود را پس داده در این حوزه‌های جدید نیز فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت برنامه بلند مدتی برای ورود به بازار تلویزیون هوشمند، مانیتور و کامپیوترهای رومیزی نیز دارد.

ارتقای جایگاه جهانی

از نظر جایگاه برند نیز هواوی در چند سال اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است. در رتبه‌بندی موسسه معتبر Brand Finance که از لحاظ مالی و بانکی برندها را مورد بررسی قرار می‌دهد، هواوی جایگاه ۱۰ در بین ۵۰۰ برند برتر دنیا را کسب کرده است که نشان از سود شایان و فعالیت‌های تجاری شفاف این شرکت در این سال‌ها داشته است.

همچنین موسسه معروف Brandz نیز هواوی را در میان ۱۰۰ شرکت با ارزش دنیا با رتبه ۴۵ قرار داده است. فراموش نکنیم از روزی که هواوی اولین قدم‌ها را برای جهانی شدن برداشته ۲ دهه نیز نگذشته که نشان از میزان رشد سریع و استراتژی جهانی قدرتمند این شرکت دارد.

به هر حال، با توجه به تغییرات عمده‌ای که جهان در این سال‌ها به خود دیده و اتفاقات مهم آن باید دید چه آینده‌ای در پیش روی شرکت هواوی و در کل صنعت و فناوری قرار دارد. جهانی که به سمت دوران پس از کرونا پیش رفته و با روی کار آمدن مجدد عقلانیت در بزرگترین قدرت کنونی دنیا یعنی ایالات متحده آمریکا، تصور روزگاری بهتر برای آن دور از ذهن نیست.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. درود بر شرف چین که دارد در همه عرصه ها پوزه غرب استکبار جهانی را به خاک میمالد
    #آمریکا رو به #افول است