لغو اشتراک ایمیل های تبلیغاتی

آموزش لغو اشتراک ایمیل های تبلیغاتی در جیمیل – Gmail

شما می‌توانید با لغو عضویت از یک ایمیل آدرس، دریافت خبرنامه یا پیام‌های تبلیغاتی ناخواسته را متوقف کنید. برای لغو اشتراک ایمیل های تبلیغاتی در جیمیل – Gmail یک گزینه اختصاصی وجود دارد.

گاهی اوقات نشانی پست الکترونیکی خود را وارد یک سایت می‌کنیم؛ به امید آنکه در مواقع خاص، ایمیل های مفید برای‌مان بفرستند. ولی در عوض، هر روز چندین ایمیل تبلیغاتی به درد نخور دریافت می‌کنیم و از کرده‌ی خود پشیمان می‌شویم. برای لغو اشتراک این ایمیل های تبلیغاتی اما راهکار ساده‌ای وجود دارد: استفاده از گزینه Unsubscribe در جیمیل !

در واقع جیمیل تشخیص می‌دهد که آیا فرستنده از یک لیست پست‌سپاری (mailing list) برای ارسال چنین ایمیل‌هایی استفاده می‌کند یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت بود، گزینه لغو اشتراک یا Unsubscribe را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لغو اشتراک با بلاک کردن متفاوت است؛ زیرا وقتی یک ایمیل آدرس را بلاک می‌کنید، دیگر هیچ ایمیلی از آن فرستنده وارد inbox شما نمی‌شود؛ حتی مثلا فاکتور خرید از یک فروشگاه آنلاین. ولی با لغو اشتراک، فقط از شر پیام‌های تبلیغاتی خلاص می‌شوید و اگر به فرض از آنجا خرید کرده باشید، فاکتور فروش را دریافت خواهید کرد.

ناگفته نماند که پس از لغو عضویت، شاید یکی دو روز تا توقف دریافت ایمیل های تبلیغاتی طول بکشد. بنابراین کمی صبور باشید.

لغو اشتراک ایمیل های تبلیغاتی

ابتدا در جیمیل یک ایمیل دریافتی ناخواسته را باز کنید.

اگر جیمیل تشخیص استفاده از mailing list برای ارسال آن ایمیل را داده باشد، دکمه Unsubscribe در کنار نام فرستنده یا انتهای صفحه ظاهرا می‌شود. روی آن کلیک کنید.

در پنجره پاپ آپ باز شده، دوباره با زدن دکمه Unsubscribe درخواست خود را تایید کنید تا دریافت این ایمیل های تبلیغاتی متوقف شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. وای ایتقدر واسه من ارسال میشه⁦🤦🏻‍♀️⁩⁦🤦🏻‍♀️⁩