آیفون تاشو

آیفون تاشو در راه است؛ ثبت حق اختراع محصولی با طراحی لولا

این روزها بازار طراحی محصولات تاشو حسابی داغ است. حال خبر از تلاش اپل برای ساخت آیفون تاشو به گوش می‌رسد و این کمپانی پتنتی در این رابطه ثبت کرده است.

اختراع تازه‌ای از کمپانی اپل ثبت شده است که از مکانیسم طراحی منحصر به فرد لولا بهره می‌برد. این پتنت نشان از تلاش اپل برای ایده‌های مختلف طراحی یک آیفون تاشو در آینده‌ای نزدیک می‌دهد. در آخر چگونگی وجود نمایشگری همراه با نقاط میان لولا برای آیفون تاشو ترسیم شده است.

طبق گزارش AppleInsider، این کمپانی آمریکایی در اوایل هفته جاری یکی از برنامه‌های ثبت اختراع خود را منتشر کرده است. عنوان این حق ثبت اختراع، “دستگاه‌های الکترونیکی تاشو دارای نمایشگرهای قابل انعطاف” است. اپل در گذشته طرح‌های خاصی را برای یک آیفون تاشو ثبت کرده است و این موضوع بار دیگر تولید دستگاهی تاشو توسط این کمپانی در آینده‌ای نزدیک را اثبات می‌کند.پتنت آیفون تاشو

جنبه‌ای که در مورد آخرین پتنت اپل مورد توجه است، کار شرکت در مورد ساختار لولاست. با نگاهی به این حق ثبت اختراع، ساختار لولای چند پیوندی را مشاهده می‌کنیم؛ این به معنی، واحد نبودن مکانیزم تشکیل دهنده لولا و ساختار پیچیده و متعدد آن است. دیگر چیزی که دستگیرمان می‌شود وجود دنده یا ساختارهای هماهنگ کننده‌ی حرکت در لولا است که باعث می‌شود اجزای دستگاه هنگام خم شدن، نسبت به یکدیگر حرکت کنند.

افزون بر این‌ها، ممکن است اجزای متحرک دستگاه، شامل میله و پیوندهایی با سطح منحنی باشند. در کنار این‌ها سطوحی در محصول خواهد بود که از چرخش بیش از حد میله‌ها و پیوندها با یکدیگر جلوگیری خواهد کرد. ممکن است این پیوندها بتوانند در اطراف یک نقطه محوری که در جایی از نمایشگر قرار دارد جدا از ساختار لولا قرار بگیرند.آیفون تاشو اپل

در کل باید گفت این حق ثبت اختراع، به آیفونی با صفحه نمایش قابل ارتقا، یا یک آیفون با صفحه نمایش کشویی تعلق خواهد داشت. بنابر مکانیزم احتمالی آیفون تاشو، احتمالا یک دستگاه جمع و جور که از حرکات کشویی و تاشو پشتیبانی کند، شاهد خواهیم بود. هنوز خیلی زود است تا هدف نهایی اپل از این فناوری نمایشگرها را بفهمیم و شاید اپل، آن را در محصولی به جز آیفون قرار دهد.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*