واکسن کرونا

وزیر بهداشت از خرید حدود ۱۷ میلیون دوز واکسن کرونا خبر داد

وزیر بهداشت با اشاره به حل مشکلات نقل و انتقال پول عنوان کرد توانستیم از معتبرترین تولیدکنندگان واکسن کرونا در جهان ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن خریداری کنیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت در خصوص تامین واکسن کرونا از طریق کوواکس عنوان کرد سهمیه ایران در کوواکس حذف نشده و تاخیر در خرید واکسن نیز به به مشکلات حوزه نقل و انتقال پول مربوط می‌شد، اما اکنون خوشبختانه این مشکلات برطرف شده و سهمیه ایران در قالب کووکس ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن است که از معتبرترین تولیدکنندگان واکسن کروناویروس در جهان و با تایید سازمان جهانی بهداشت بر اساس جدولی که سازمان جهانی بهداشت برای توزیع در همه کشورها در نظر دارد، برای ایران نیز توزیع خواهد شد. وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد علاوه بر تامین ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن، برای خرید دوزهای بیشتر با سایر کشورها و سازندگان مختلف نیز رایزنی کرد‌ه‌ایم.

مشکل خرید واکسن کرونا حل شد

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در صفحه شخصی اینستاگرامی خود با اشاره به حل مشکل خرید واکسن کروناویروس نوشت:

در یکی از پست‌های قبلی‌ام تاکید کردم تحریم آمریکا و نیاز به دریافت موافقت اوفک، باعث شده موضوع خرید واکسن کرونا از کوواکس (COVAX) با مشکل و تاخیر مواجه شود. در این مورد چند نکته را برای اطلاع مردم عزیز اعلام می‌کنم:

۱- با موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک (غیر از منابع بانک مرکزی در کره) بامداد امروز دریافت شد و دستور پرداخت وجه را صادر کردیم. پیگیری‌های لازم در این زمینه بی‌وقفه ادامه دارد.

۲- بانک مرکزی ایران برای خرید واکسن کرونا در این مرحله ۲۰۰ میلیون یورو تخصیص داده است. در صورت نیاز منابع بیشتری نیز تأمین خواهیم کرد.

۳- هماهنگی لازم را با وزارت بهداشت در این خصوص داریم و مردم عزیز مطمئن باشند که خرید و انتقال واکسن کرونا در اسرع وقت انجام خواهد شد.

۴- در کنار اقدام برای تخصیص ارز خرید واکسن کرونا حمایت و پشتیبانی لازم برای تأمین ارز تجهیزات مورد نیاز خط تولید برای تولید داخلی واکسن را با اولویت خاص پیگیر هستیم به همه تلاشگران این عرصه خسته نباشید می‌گویم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ۱۷ میلیون در واسه چند نفر؟؟؟ مبارک عاغازاده ها و نماینده ها و خونواده هاشون و حوزه های علمیه باشه…!