ولادیمیر پوتین

دختر پوتین ورژن روسی تیک تاک را می‌سازد!

محبوبیت روز افزون اپلیکیشن TikTok در سطح جهان، سبب شده توسعه‌دهنگان زیادی از آن ایده بگیرند. حتی حالا ورژن روسی تیک تاک هم در راه است و سازنده‌ی آن کسی نیست جز دختر ولادیمیر پوتین!

ظاهرا «گازپروم» غول نفتی روسیه که یک شرکت دولتی است و در بخش رسانه‌ای این کشور هم حضور پررنگی دارد، می‌خواهد یک اپلیکیشن برای اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه منتشر کند. پلتفرمی که از ویدیوهای عمودی پشتیبانی خواهد کرد و در واقع، ورژن روسی تیک تاک خواهد بود.

ورژن روسی تیک تاک

بخشی از مسیر توسعه‌ی این اپلیکیشن را یک نهاد روس دیگر، به نام بنیاد اینوپراکتیکا (Innopraktika foundation) بر عهده دارد که توسط کاترینا تیخونووا، دختر رئیس جمهور روسیه هدایت می‌شود.

به گفته‌ی مدیرعامل گازپروم، روند ساخت اپلیکیشن، آهسته و پیوسته پیش می‌رود. الکساندر ژاروف همچنین مشارکت بنیاد اینوپراکتیکا در آماده‌سازی این اپ را تایید کرد.

او گفت که ورژن روسی تیک تاک تا حداکثر دو سال آینده به طور رسمی منتشر خواهد شد. البته ظاهرا این پلتفرم از یک سال قبل در دست توسعه بوده و سازندگان آن نمی‌خواهند امکاناتی کمتر از یوتیوب داشته باشد.

پیشی گرفتن سامسونگ از هواوی در روسیه

بد نیست نگاهی به بازار موبایل روسیه هم داشته باشیم. با شیوع ویروس کرونا تجارت گوشی های هوشمند ضربه بزرگی خورد و در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ بسیاری از کمپانی‌ها با زیان مواجه شدند. هر چند که از سه ماهه سوم سال، شرایط رو به بهبود رفت.

برای هواوی اما تحریم‌های آمریکا هم مزید بر علت شد تا عملکرد درخشانی نداشته باشد. پیش‌تر در بازار موبایل روسیه، این کمپانی حرف اول را می‌زد؛ ولی در چارک سوم ۲۰۲۰ با محدودیت در زنجیره تامین و کاهش عرضه، سامسونگ از آن سبقت گرفت تا به پرفروش‌ترین برند گوشی هوشمند در روسیه تبدیل شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*