پربازدیدترین مقالات ویکی پدیا

پربازدیدترین مقالات ویکی پدیا در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند

پربازدیدترین مقالات ویکی پدیا در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند که مقالات مربوط به ویروس کرونا و انتخابات آمریکا در صدر این لیست قرار دارند.

ویکی پدیا که به عنوان معروف‌ترین دایره‌المعارف آنلاین محسوب می‌شود لیستی از پربازدیدترین مقالات خود را منتشر کرد که طبق آن مقالات مربوط به ویروس کرونا و انتخابات آمریکا بیشترین بازدید را به خود اختصاص دادند.

معرفی پربازدیدترین مقالات ویکی پدیا در سال ۲۰۲۰

طبق اعلام ویکی پدیا از میان ۱۰ مقاله پربازدید این دایره‌المعارف آنلاین حدود ۷ مقاله به ویروس کرونا و انتخابات آمریکا مربوط بودند که در مجموع کاربران بیش از ۲۹۷ میلیون بار آنها را مشاهده کردند. همچنین ویکی پدیا اعلام کرد از ۱۰ مقاله محبوب ویکی پدیا در مجموع بیش از ۳۹۶ میلیون بار بازدید انجام شده است. حساسیت مقالات مرتبط با کروناویروس و انتخابات آمریکا آنچنان زیاد بوده که این سایت از یک دایره‌المعارف آنلاین به یک پورتال خبری تبدیل شده است و حتی گوگل نیز در قسمت‌هایی از نتایج جستجوی خود مرتبط با این دو موضوع از ویکی پدیا استفاده می‌کند.

مقالات پربازدید مرتبط با کرونا شامل سه مقاله با عنوان پاندمی کووید ۱۹، ویروس کرونا و پاندمی کووید ۱۹ بر مبنای کشورها است که به ترتیب رتبه‌های یک، شش و هشت را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین تعداد بازدید مقاله پاندمی کویید ۱۹ بیش از ۸۴ میلیون بار اعلام شده است.

مقالات پربازدید مرتبط با انتخابات آمریکا نیز شامل عنوان‌های دونالد ترامپ، کاملا هریس، جو بایدن و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بوده که به ترتیب رتبه‌های این مقالات دو، جهار، پنج و نه است. مقاله‌هایی با عنوان مرگ‌های سال ۲۰۲۰ نیز توسط کاربران بیش از ۴۲ میلیون بار بازدید شدند و در جایگاه سوم ویکی پدیا قرار گرفتند. حایگاه هفتم نیز به کوبی برایانت، بسکتبالیست معروف آمریکایی که در سال جاری فوت کرد اختصاص دارد که از این مقاله بیش از ۳۲ میلیون بار بازدید انجام شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوب معلومه با توجه به شرایطی که در داخل آن قرار داریم مطالبی که راجع به کرونا هستند بیشترین بازدید را خواهند داشت