خودرو ملی ترکیه

مشخصات و قیمت خودرو ملی ترکیه و احتمال ورود آن به بازار ایران

توگ – TOGG به عنوان نخستین خودرو ملی ترکیه شناخته می‌شود که خبرهایی از حضور آن در ایران به گوش می‌رسد، اما قیمت این کراس اوور الکتریکی چقدر خواهد بود؟

گورجان کاراکاش، مدیرعامل شرکت خودروسازی توگ در مراسم رونمایی از این کراس اوور الکتریکی اعلام کرد نخستین خودرو ملی ترکیه با دو پیشرانه با قدرت‌های ۴۰۰ و ۲۰۰ اسب بخار روانه بازار خواهد شد. وی افزود باتری این خودرو کاملا بومی بوده و ۸۰ درصد از آن ظرف مدت کمتر از ۳۰ دقیقه شارژ خواهد شد. طبق اعلام گورجان کاراکاش خودرو توگ می‌تواند با هر بار شارژ مسافتی حدود ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید. این کراس اوور الکتریکی اخیرا به صورت رسمی وارد بازار کشور ترکیه شده است.

گفتنی است شرکت توگ که مخفف نام گروه ابتکار اتومبیل ترکیه است با سرمایه‌گذاری ۵ شرکت ترکیه‌ای تاسیس شده و این شرکت طبق برنامه‌ریزی‌ها قصد دارد طی ۱۵ سال آینده ۵ مدل مختلف خودرو الکتریکی روانه بازار کند. همچنین این کراس اوور الکتریکی توسط یک استودیوی ایتالیایی طراحی شده است.

قیمت خودرو ملی ترکیه

خودرو ملی ترکیه

شرکت توگ این کراس اوور الکتریکی را با قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار روانه بازار کرده است که قیمت آن با در نظر گرفتن قیمت فعلی دلار به حدود ۴۳۰ میلیون تومان می‌رسد. از این رو قیمت کراس اوور توگ با قیمت یک دنا پلاس توربو اتوماتیک در بازار ایران برابر است. البته برخی سایت‌ها نیز قیمت این خودرو را برای بازار ایران حدود ۴۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند، اما خودرو ملی ترکیه هنوز به بازار ایران راه پیدا نکرده و نمی‌توان برای آن قیمت دقیقی را پیش‌بینی کرد. همچنین کراس اوور توگ را می‌توان با ساندرو استپ وی نیز مقایسه کرد؛ چراکه این خودرو نیز با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان در بازار ایران خرید و فروش می‌شود.