اپلیکیشن Parler

عرضه اپلیکیشن Parler در گوگل پلی به حالت تعلیق در آمد

گوگل عرضه اپلیکیشن Parler را به دلیل سو استفاده‌هایی که اخیرا از این اپلیکیشن برای سازمان دهی آشوب‌ها در آمریکا شده بود، به حالت تعلیق درآورد.

پارلر یک سرویس شبکه اجتماعی آمریکایی است که در آگوست سال ۲۰۱۸ به عنوان جایگزینی برای توییتر راه‌اندازی شد؛ این سرویس شبکه اجتماعی را در پی اعمال محدودیت‌هایی توسط فیس بوک و توییتر برای مقابله با انتشار محتوای خشونت آمیز در نظر گرفته بودند و به همین دلیل نزد افراد افراطی محبوبیت پیدا کرده است. Parler در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار کاربر فعال دارد.

اما به تعلیق در آمدن عرضه این اپلیکیشن در فروشگاه گوگل به چه دلیلی است؟

‌سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد:

 از ادامه ارسال پست ها در اپلیکیشن Parler برای برانگیختن خشونت در آمریکا مطلع هستیم (شرکت کوگل ماه‌ها قبل به پارلر در خصوص این گونه پست‌ها چندین بار هشدار داده بود.) می‌دانیم که می‌تواند بحث منطقی درباره سیاست‌های محتوا وجود داشته باشد و حذف تمامی محتوای خشن برای اپلیکیشن‌ها دشوار باشد اما برای ما توزیع یک اپلیکیشن از طریق فروشگاه Google Play مستلزم این است که اپلیکیشن نظارتی قوی روی محتوا پیاده کند.

این سخنگو در ادامه اعلام کرد تا زمانی که Parler پست‌هایی را که تهدید عمومی و آشوب‌گرا هستند حذف نکند و به انتشار چنین مواردی ادامه بدهد از دسترس کاربران در فروشگاه گوگل خارج خواهد بود. البته این بدان معنا نیست که Parler از  گوشی کاربرانی که پیش‌تر این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند پاک خواهد شد.

اپلیکیشن parler در خطر حذف از پلی استور اپل

اپلیکیشن parler در صفحه اپل استور خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی بی طرف با آزادی بیان توصیف کرده که به حمایت از حقوق کاربر متمرکز است. شرکت اپل در نامه‌ای به مالکان پالر اعلام کرد چنانچه نظارت‌های دقیق و لازم بر روی محتوی‌های منتشر شده در این اپلیکیشن توسط ناظران پارلر صورت نگیرد، ظرف مدت ۲۴ ساعت این اپلیکیشن را از فزوشگاه خود حذف خواهد کرد.

اپل همچنین عنوان کرد که اطلاعات کاملی از استفاده این سرویس برای برنامه‌ریزی، هماهنگی و تسهیل فعالیتهای غیر قانونی در واشنگتن دی سی در روز ششم ژانویه  که به حوادث بی شمار از جمله مرگ چند نفر، مصدومیت‌های متعدد و تخریب اموال عمومی شد، دارد.

Parler طی ۹۰ روز گذشته در میان اپلیکیشن های رایگان فروشگاه اپ استور اپل در رتبه ۱۸ قرار گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. به نظر من اپلیکیشن سیگنال از همه این موارد بهتره