سفرمارکت

وبسایت سفرمارکت چگونه ارزانترین بلیط هواپیما را عرضه می‌کند؟

قیمت یکی از مهمترین عواملی در بازار است که در کنار کیفیت، میزان رضایت و خرسندی مشتریان را تعیین می‌کند. مخصوصا اگر در یک بازار، کالاها استاندارد و مشخص باشند، کاربران و مخاطبان ترجیح می‌دهند ارزانترین را پیدا کنند.

در بازار سفر نیز، وقتی پروازها مشخص هستند، مسافران و خریداران بلیط هواپیما مایل هستند ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کرده و خریداری کنند. اما در بازار سفر که انبوهی از سایت‌های فروش اینترنتی بلیط هواپیما و تور مسافرتی حضور دارند، پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان کار آسانی نیست. پس چه طور سفرمارکت، ادعا می‌کند که می‌تواند ارزانترین بلیط هواپیما را عرضه کند؟ در این نوشته بیشتر با روش کار سفرمارکت و راز نهفته در آن آشنا می‌شویم:

چرا اکنون پیدا کردن ارزانترین بلیط هواپیما کار دشواری است؟

ابتدا بیایید وضعیت جاری بازار سفر را بدون حضور سفرمارکت بررسی کنیم. اکنون تعدادی شرکت هواپیمایی یا ایرلاین، در حال عرضه مجموعه‌ای پرواز داخلی و خارجی هستند. این پروازها با هواپیمای مشخص در ساعت مشخص از فرودگاه مبدا برخاسته و در ساعت مشخصی در فرودگاه مقصد بر زمین می‌نشیند. هر کدام از این پروازها، یک شماره منحصر به فرد دارند. شرکت‌های هواپیمایی صندلی‌های هر کدام از این پروازها را از طریق آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های فروش اینترنتی بلیط هواپیما به بازار سفر عرضه می‌کنند. به عبارتی مجموعه‌ای از واسطه‌ها بین ایرلاین‌ها و مسافران و خریداران بلیط هواپیما حضور دارند. آنها در اصل نقش بازوهای بازاریابی و فروش بازار سفر را ایفا می‌کنند. اما این آژانس‌ها و سایت‌ها که ما آنها را تامین‌کنندگان می‌نامیم، هر کدام به عنوان شرکت‌های مستقل دارای حاشیه سود و هزینه‌های عملیاتی منحصر به فرد هستند. در نتیجه ساختار قیمت گزاری متفاوتی دارند و قیمت نهایی که به دست مسافران و کاربران می‌رسد، متفاوت خواهد بود. به عبارتی یک مسافر برای خرید بلیط هواپیما یک پرواز مشخص، با چندین قیمت رو به رو می‌شود. صدها آژانس و سایت فروش بلیط هواپیما به صورت حضوری یا اینترنتی در دسترس است. یک کاربر این امکان را ندارد که ساعت‌ها در اینترنت بگردد تا ارزانترین قیمت را پیدا کند و به این وسیله در هزینه‌های سفرش صرفه جویی کند. پس چاره چیست و چگونه می توان از متضرر شدن مسافران جلوگیری کرد؟ در اینجاست که حضور سفرمارکت معنا پیدا می‌کند.

سفرمارکت چیست و چگونه کار می کند؟

از دید تجارت الکترونیک، سفرمارکت یک بازارگاه مجازی marketplace است. برای توضیح بهتر این مفهوم و به عنوان مثال، یک بازار سنتی یا یک مرکز خرید مدرن چند طبقه را تصور کنید. در آن، تعدادی فروشگاه یا تامین‌کننده حضور دارند و هر کدام به عرضه کالاها و خدمات خود می‌پردازند. آنها با روش‌های خاص خود برای کالاهایشان قیمت گذاری می‌کنند و به تبلیغ محصولاتشان می‌پردازند. مشتریانی که وارد این بازار یا مرکز خرید می شوند می‌توانند به همه این فروشنده‌ها سر بزنند و از قیمت‌های آنها آگاه شوند. سپس می توانند برای خرید تصمیم بگیرند. اما اگر این بازار یا مرکز خرید نبود و این فروشگاه‌ها در سرتاسر شهر پخش بودند، آن وقت مشتریان برای پیدا کردن کالای مورد نظرشان با قیمت مناسب، باید مسافت‌های طولانی را طی می‌کردند و این تقریبا غیرممکن است.

سفرمارکت

بازارگاه مجازی نیز نقش همان بازار یا مرکز خرید را در دنیای اینترنت بازی می‌کند. یک مارکت پلیس مانند سفرمارکت، همه تامین‌کنندگان معتبر و خوش نام را در یک پلتفرم گرد هم می‌آورد و قیمت‌های آنان برای پروازهای مشخص را به شما نمایش می‌دهد. در نتیجه شما به عنوان یک کاربر دیگر نیازی نیست در بین صدها سایت مختلف بگردید و زمان خود را به هدر بدهید. بلکه کافی است به سایت سفرمارکت مراجعه کنید و با یک جستجو، همه بلیط‌های هواپیما موجود در بازار را با مقایسه قیمت‌های تامین کنندگان مختلف، در یکجا ببینید. به این ترتیب در کمترین زمان، می‌توانید فرایند مقایسه را انجام داده و ارزانترین و مناسب ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.

سفرمارکت موتور جستجو ارزانترین بلیط هواپیما

با توجه به ساختاری که در بالا توضیح دادیم، سفرمارکت می‌تواند اکنون نقش موتور جستجو بلیط هواپیما را در صنعت گردشگری ایفا کند. یعنی همان نقشی که گوگل برای جستجوهای عادی ما انجام می‌دهد، سفرمارکت می‌تواند در صنعت گردشگری و بازار سفر بر عهده بگیرد. اتفاقا عملکرد گوگل برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما خیلی هم خوب نیست! چون شما را با تعداد زیادی سایت فروش بلیط هواپیما رو به رو می‌کند. مانند همان فروشنده‌هایی که در کل شهر پراکنده هستند و سر زدن به تک تک آنها غیرممکن است. اما سفرمارکت برعکس، با گردآوردن همه قیمت‌ها در یک جا، این نقطه ضعف موتورهای جستجو غیرتخصصی را برطرف کرده است. کافی است وارد سایت سفرمارکت www.safarmarket.com شوید و مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را وارد کنید. همه قیمت‌ها برای همه پروازهای موجود در بازار سفر پیش روی شما خواهد بود. بدین ترتیب شما با مقایسه همه قیمت‌ها در یک نگاه، می توانید ارزانترین بلیط هواپیما موجود را یافته و بدون واسطه و مستقیم خریداری کنید.

سفرمارکت

آثار اقتصادی عملکرد سفرمارکت بر بازار

سفرمارکت به عنوان یک بازارگاه مجازی، همان اثری را بر صنعت گردشگری می‌گذارد که مفهوم کلاسیک «بازار» در علم اقتصاد ایفا می‌کند. یعنی ایجاد رقابت پویا و سالم. تامین کنندگان حاضر در بازار وقتی در یک پلتفرم با هم مقایسه شوند، برای آنکه بتوانند سهم بزرگتری از بازار پیدا کنند، تلاش می‌کنند با کاهش هزینه‌ها، بهبود فرایندهای عملیاتی و بهینه کردن عملکردها قیمت‌های رقابتی تری را به بازار عرضه کنند و سود بیشتری به دست بیاورند. این رقابت سالم و سازنده، موجب کاهش قیمت‌ها و بهینگی عملکرد در بازار سفر می‌شود.

از سوی دیگر، حضور سفرمارکت در بازار گردشگری کمک می‌کند تا انحصار پدید نیاید و برخی برندها نتوانند با تبلیغات گسترده و البته قیمت‌های بالا، انحصار را در اختیار بگیرند و بنگاه‌های کوچک و متوسط را از بازار بیرون بکنند. سفرمارکت فرصت دوباره‌ای برای آژانس‌ها و بنگاه‌های کوچک ولی بهره ور فراهم کرد تا در شرایط رقابتی سالم، حضور پیدا کنند و از بازار حذف نشوند.

جشنواره‌ها و فعالیت های دیگر سفرمارکت

سفرمارکت علاوه بر عملکرد استاندارد خود، با برگزاری دوره ای جشنواره‌های فروش، تلاش کرده تا فرصت‌ها و موقعیت‌های بیشتری برای خرید ارزان سفر فراهم بیاورد. با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده و کاهش قدرت خرید جامعه، جشنواره‌ها و تخفیف‌های فروش این موقعیت را فراهم می‌کند تا امکان گردشگری و سفررفتن همچنان در دسترس باشد. جشنواره جمعه نارنجی ۱ و ۲ به عنوان بزرگترین حراج بلیط هواپیما و تور، نمونه‌ای از این جشنواره‌های موفق بوده است. علاوه ای بر این، در جشنواره‌ها و کمپین‌های مختلفی که سفرمارکت برگزار می‌کند کدهای تخفیفی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد تا با تخفیف‌های بیشتری، بتوانند نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنند.

بلیط هواپیما البته تنها محصول عرضه شده توسط سفرمارکت نیست و تور مسافرتی به مقاصد داخلی و خارجی هم در سفرمارکت عرضه می‌شود. همچنین دیگر اقلام سفر نیز به تدریج به سفرمارکت افزوده خواهد شد.

وبلاگ سفرمارکت و اطلاعات جامع سفر

سفرمارکت از یک وبلاگ به عنوان مجله جامع اطلاعات گردشگری بهره می‌برد. در این وبلاگ مجموعه‌ای گسترده از نوشتارها درباره جاذبه‌های گردشگری، هتل‌ها، راهنمای سفر و برنامه سفر به شهرهای گوناگون داخلی و خارجی وجود دارد. گردشگران و مسافران به کمک این اطلاعات می‌توانند برنامه ریزی بهتری برای سفرهای خود داشته باشند و از زمان و هزینه خود به خوبی بهره ببرند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*