سیم کارت

رگولاتوری: هیچ شخص حقیقی نمی‌تواند بیش از ۱۰ سیم کارت داشته باشد

رگولاتوری با اشاره به شناسایی حدود ۳۰ میلیون سیم کارت‌های بدون هویت اعلام کرد هیچ شخص حقیقی نمی‌تواند بیش از ۱۰ سیم کارت داشته باشد.

یکی از مشکلات رایچ ارتباطات و تلفن همراه بدون شک سوء‌استفاده از خطوط یا خدمات ارتباطی محسوب می‌شود. در همین راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرح ساماندهی سیم کارت‌های تلفن همراه را به انجام رسانده است که طبق آن حدود ۳۰ میلیون سیم کارت بدون هویت یا با هویت ناقص شناسایی شد.

ممنوعیت داشتن بیش از ۱۰ سیم کارت

برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های حوزه ارتباطات و تلفن همراه، سیم کارت‌های بی‌هویت توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه مرحله ساماندهی شد. در مرحله اول با کمک اپراتورها کد ملی کلیه مشترکان اخذ شد، در مرحله دوم از کلیه مشترکان دارای سیم کارت‌های متعدد خواسته شد تا با مراجعه به امور مشترکان اپراتورها تمام سیم‌کارت‌های فعال خود را اعلام کنند؛ زیرا هیچ فرد حقیقی اجازه داشتن بیش از ۱۰ سیم کارت را ندارد.

طبق گفته رگولاتوری، در مرحله سوم نیز مشترکان با مراجعه به سامانه استعلام خطوط مشترکان تلفن همراه به آدرس اینترنتی www.mobilecount.cra.ir قادرند از تعداد سیم کارت‌هایی که به نام آنها است اطلاع پیدا کنند. گفتنی است رگولاتوری با اجرای این طرح و ایجاد سامانه استعلام توانست حدود ۳۰ میلیون سیم کارت بدون هویت یا با هویت ناقص را شناسایی و ساماندهی کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. قبلاً هم این قانون وجود داشت فقط از هر اپراتور تلفن همراه فقط می‌توانستیم به صورت کلی ده سیم کارت دریافت کنید اما الان فکر کنم مجموعه ای از تمامی اپراتورهای تلفن همراه میتوانیم ده سیمکارت دریافت کنیم