پردازنده‌های ۶۵ وات رایزن ۷ ۵۸۰۰ و رایزن ۹ ۵۹۰۰

AMD از پردازنده‌های ۶۵ وات رایزن ۷ ۵۸۰۰ و رایزن ۹ ۵۹۰۰ رونمایی کرد

AMD از پردازنده‌های ۶۵ وات رایزن ۷ ۵۸۰۰ – Ryzen 7 5800 و رایزن ۹ ۵۹۰۰ – Ryzen 9 5900 برای کامپیوترهای کوچک و کم مصرف رونمایی کرد.

پردازنده‌های دسکتاپی سری Ryzen 5000 شرکت AMD بسیار سریع هستند، اما توان طراحی حرارتی ۱۰۵ وات آن‌ها باعث می‌شود نتوان از آن‌ها برای کامپیوترهای کوچک‌تر و کم توان‌تر استفاده کرد. خوشبختانه AMD این مشکل را با معرفی پردازنده‌های ۶۵ وات رایزن ۷ ۵۸۰۰ و رایزن ۹ ۵۹۰۰ حل کرده است. این پردازنده‌ها می‌توانند در دسکتاپ‌های کوچک‌تر نیز جای بگیرند، در حالی که مطابق انتظار پیکربندی‌های ۸ و ۱۲ هسته‌ای را ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

AMD از پردازنده های لپ تاپی رایزن ۵۰۰۰ رونمایی کرد

ما نمی‌دانیم این پردازنده‌ها چه تغییراتی نسبت به نسخه‌های ۵۸۰۰ ایکس و ۵۹۰۰ ایکس داشته‌اند که باعث کمتر شدن توان طراحی حرارتی آن‌ها شده است؛ با این حال واضح است که آن‌ها همچنان از همان معماری Zen 3 شرکت AMD استفاده می‌کنند.

اما در اینجا یک نکته منفی نیز وجود دارد: شما نمی‌توانید آن‌ها را به صورت مستقل برای ارتقاء سیستم خود تهیه کنید. AMD فقط این پردازنده‌های جدید ۶۵ وات را در کیس‌های کامپیوتر آماده ارائه می‌کند. بنابراین اگر منتظرید این پردازنده‌ها وارد بازار شود و یک کیس کامپیوتر را به صورت سفارشی بر پایه آن‌ها اسمبل کنید، باید شما را ناامید کنیم و به دنبال پردازنده‌های دیگری بگردید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. علیرضا قرایی ادبی

    امیدوارم امدی مثل قبلنا با ۵۶ سال پیش بتونه با اینتل باز رقابت کنه و این باعث پیشرفت بیشتر تکنولوژی میشه