واکسن فایزر

۳۳ سالمند در آلمان و نروژ پس از دریافت واکسن فایزر فوت کردند

رسانه‌های اروپایی اعلام کردند ۳۳ سالمند در کشورهای آلمان و نروژ پس از دریافت واکسن فایزر جان خود را از دست دادند. علت مرگ این افراد توسط بازرسان پزشکی در حال بررسی است.

کلر استانیسلاوسکی، رئیس سازمان بخش ایمنی محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی موسسه پاول ارلیش آلمان اعلام کرد ۱۰ نفر از سالمندان این کشور پس از دریافت واکسن کرونا فایزر جان خود را از دست دادند. علاوه بر این، رسانه‌های اروپایی نیز از فوت ۲۳ سالمند در کشور نروژ خبر می‌دهند. گفتنی است این واکسن توسط شرکت آمریکایی فایزر و بیون تک آلمان توسعه پیدا کرده است.

جزئیات مرگ ۳۳ سالمند پس از دریافت واکسن فایزر

رئیس سازمان پاول ارلیش آلمان اعلام کرد علت مرگ ۱۰ سالمندی که پس از واکسن فایزر فوت کردند در دست بررسی است. وی افزود همه این افراد که ۷۹ تا ۹۳ سال سن داشتند، دارای سابقه بیماری قلبی بودند و از ۴ ساعت تا ۴ روز پس از دریافت این واکسن فوت کردند. همچنین این موسسه اعلام کرد واکنش شدید آلرژیک نیز در ۶ سالمند مشاهده است.

علاوه بر آلمان، رسانه‌های اروپایی نیز اعلام کردند ۲۳ سالمند در نروژ پس از دریافت واکسن Pfizer جان خود را از دست دادند. این آمار مرگ و میر در سالمندان باعث شد تا متخصصان حوزه بهداشت از نروژ و سایر کشورها بخواهند تا فرایند تزریق واکسن‌های توسعه پیدا کرده با روش mRNA را روی افراد دارای سابقه بیماری به خصوص افراد مسن متوقف کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. آمریگایی های که اشتباها در ایران متولد شدن کدام نظری ندارند؟ از جمهوری اسلامی تقاضامندیم که ویروس فایزر را به تمام علاقه مندان تزریق کند.