تحریم امریکا

شیائومی در واکنش به تحریم آمریکا هرگونه ارتباط با ارتش چین را انکار کرد

کمپانی شیائومی در واکنش به تحریم آمریکا هرگونه ارتباط با ارتش چین را انکار کرد و افزود تمام خدماتش تجاری و غیر نظامی است.

شیائومی به تحریم آمریکا که علیه این شرکت صورت گرفته است، واکنش نشان داد. روز گذشته دولت ایالات متحده شیائومی را «یک شرکت نظامی چین کمونیست» معرفی کرد و آن را در لیست سیاه قرار داد که به این معنی است که شرکت ها و سرمایه گذاران آمریکایی از سرمایه گذاری در شیائومی منع خواهند شد و کسانی که از قبل با این شرکت همکاری داشته‌اند، تا نوامبر سال جاری میلادی وقت دارند تا به همکاری خود خاتمه دهند.

توجه داشته باشید که این همان «لیست سیاه» نیست که سهم بازار تلفن‌های هوشمند هواوی را در سراسر جهان نابود کرد. تحریم‌های آمریکا علیه هواوی بسیار پیچیده و عظیم است، به طوری که این ممنوعیت شامل تمام شرکت‌های آمریکایی و حتی غیر آمریکایی می‌شود که از فناوری ایالات متحده استفاده می‌کنند. آن‌ها اجازه همکاری با هواوی را ندارند.

تحریم امریکا

امروز شیائومی بیانیه زیر را در رابطه با تحریم ایالات متحده بر ضد این شرکت صادر کرده است:

این شرکت با رعایت قوانین و مقررات مربوط به حوزه های قضایی مکان‌هایی که کسب و کار خود را در ﺁن‌ها انجام می‌دهد، فعالیت می‌کند. این شرکت در مکانی که تجارت خود را انجام می‌دهد، همواره مطیع قانون بوده است و مطابق با قوانین و مقررات مربوط به حوزه های قضایی مربوطه عمل می‌کند.

این شرکت تاکید می‌کند که محصولات و خدمات خود را برای استفاده در موارد غیرنظامی و تجاری ارائه می‌دهد و متعلق به ارتش چین کمونیست یا تحت کنترل و وابسته به آن نیست و «یک شرکت نظامی چین کمونیست» نیست که تحت NDAA تعریف شده باشد. این شرکت اقدامات مناسبی را برای حفظ منافع شرکت و سهامداران آن انجام خواهد داد.

این شرکت در حال بررسی پیامدهای احتمالی این کار است تا درک بهتری از تأثیر آن بر گروه به دست آورد. این شرکت در صورت لزوم اعلامیه‌های بیشتری را اعلام خواهد کرد.

نمی‌دانیم که باید انتظار چه وقایعی را داشته باشیم. تا چند روز دیگر ایام حکمرانی دولت ترامپ به پایان می‌رسد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم دولت جدید بایدن در مورد تحریم‌های جدید ایالا متحده علیه شیائومی و ممنوعیت‌های مختلفی که دولت ترامپ علیه دیگر شرکت‌های چینی وضع کرده است چه سیاستی را در پیش می‌گیرد. امیدواریم رقابتی بودن فضای گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان همچنان ادامه داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. حتی یک آدم عادی چینی که هیچ کاره و بیکار تو کوچه خیابون چین راه میره هم جزو ارتش چینه . اونوقت کمپانی شیائومی نباشه؟
    کشورهای کمونیستی اینجورین . مثل ما که هممون جزو ارتش ۲۰ میلیونی هستیم