شبکه 2G

کشور کره جنوبی شبکه ۲G را به طور کامل از دسترس خارج خواهد کرد

با گسترش شبکه‌های جدیدی (۵G)، شبکه‌های قدیمی مانند شبکه ۲G از دسترس خارج خواهند شد و کره جنوبی اولین کشوری است که این کار را انجام خواهد داد.

اپراتور کشور کره جنوبی (+LG U) در روز جمعه اعلام کرده است که شبکه ۲G تا قبل از پایان ماه ژوئن از دسترس کاربران خارج خواهد شد و این حرکت کره جنوبی به معنی پایان کامل شبکه ۲G است.

شبکه 2G

همچنین این اپراتور (+LG U) اعلام کرده است که از دولت این کشور درخواست کرده تا یک محدودیت زمانی را برای پایان خدمات شبکه ۲G تعیین کند. پیش از این اپراتور دیگری به نام SK Telecom، شبکه ۲G را در جولای سال گذشته (۲۰۲۰) از دسترس کاربران خارج کرد و همچنین به کاربران خود تا سال ۲۰۱۲ خدمات اینترنت ۲G را ارائه می‌کرد.

به گفته این اپراتور سال‌هاست که شبکه ۲G به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر استفاده کاربران از شبکه ۴G و ۵G است. علت دیگر از دسترس خارج شدن شبکه ۲G، قدیمی بودن و کمبود تجهیزات است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی، تا پایان ماه نوامبر (آبان) سال گذشته ۳۷۴,۰۰۰ کاربر از شبکه ۲G استفاده می‌کردند. این مقدار حدود ۲.۵ درصد از کل کاربران (۱۴.۸ میلیون) است. اپراتور +LG U اعلام کرد که با خارج کردن شبکه ۲G، این کمپانی روی بهبود خدمات شبکه ۵G تمرکز بیشتری خواهد داشت. کره جنوبی در سال ۱۹۹۶، شبکه ۲G را راه‌اندازی کرد و این بدان معنی است که این شبکه ۲۵ سال در این کشور دوام داشته است.

آلمان قصد دارد در سال ۲۰۲۲ شبکه ۳G را از دسترس خارج کند

اپراتورهای کشور آلمان، در حال برنامه ریزی برای خارج کردن شبکه ۳G هستند. بر اساس گزارشات Deutsche Telekom که سومین اپراتور بزرگ کشور آلمان است، تاریخ دقیق پایان خدمات شبکه ۳G را اعلام کرده است. این اپراتور قصد دارد در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱، خدمات اینترنت ۳G را به طور کامل از دسترس خارج کند و انجام این کار، کاربران را مجبور به استفاده از شبکه‌های ۴G و ۵G می‌کند.

شبکه 2G

دو اپراتور دیگر کشور آلمان یعنی Telefonica Deutschland و Vodafone اعلام کردند که تا پایان سال ۲۰۲۱، شبکه ۳G را از دسترس کاربران خارج خواهند کرد. با توجه به اقدامات آینده این سه اپراتور، در سال ۲۰۲۲ دیگر شبکه ۳G در آلمان وجود نخواهد داشت.

اپراتور Deutsche Telekom اعلام کرده است که پس از قطع خدمات شبکه ۳G، تمرکز بیشتری روی شبکه ۴G خواهد داشت. زمانی که شبکه ۳G از دسترس کاربران خارج شود، آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه اضافه ندارند، زیرا تمام بسته‌های اینترنت این شبکه به شبکه ۴G دسترسی دارد و کاربران می‌توانند از همان بسته‌های خود در شبکه ۴G استفاده کنند.

دیرک وسنر (Dirk Wossner) عضو هیئت مدیره و مدیر عامل کمپانی Deutsche Telekom، اعلام کرده که در حال انجام اقداماتی برای پیش‌رفت شبکه ۵G در آلمان است. همچنین به گفته او قرار است که در تابستان سال آینده این شبکه از دسترس خارج شود و شبکه‌های ۴G و ۵G گسترش پیدا کنند. در کشورهای دیگری مانند هند، اسپانیا و آمریکا به طور رسمی پایان خدمات شبکه ۲G و ۳G اعلام شده است و به زودی شبکه‌ها از دسترس کاربران خارج خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. یعنی اینترنت اشیا رو روی ۳g دارن !؟
    منطقی نیستا !

  2. ۷ نسل عشق را عطار برد * ما هنوز اندر خم نسل ۲ ایم