قابلیت جدیدی به فروشگاه Google Play اضافه شد

به تازگی قابلیت جدیدی به فروشگاه Google Play اضافه شده است که روند صعودی یا نزولی بودن محبوبیت برنامه‌ها به شما نشان داده می‌شود.

این ویژگی جدید که به فروشگاه Google Play اضافه شده، بسیار کاربردی است و اکنون شما می‌توانید بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌ها را به راحتی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنید. در کنار نام برنامه‌ها یک فلش (نماد) وجود دارد که اگر به سمت بالا باشد به معنی رشد و پیشرفت آن برنامه است، اما اگر این فلش رو به پایین باشد به معنی این است که آن برنامه در حال از دست دادن محبوبیت خود است.

برای بررسی اینکه که کدام برنامه روند صعودی یا نزولی داشته، فروشگاه Google Play را باز کنید و در قسمت بالا (ستون‌ها)، گزینه نمودارهای برتر (Top Charts) را انتخاب کنید. در صفحه باز شده نمودارهای مختلفی وجود دارند، برای مثال نمودار رایگان‌های برتر (Top Free) را انتخاب کنید. سپس همانند تصویر زیر، یک لیست برای شما به نمایش در می‌آید که بهترین برنامه‌های رایگان به شما نشان می‌دهد.

اگر به فلش کنار برنامه‌ها دقت کنید متوجه روند صعودی یا نزولی بودن آن‌ها می‌شوید. برای مثال در تصویر زیر برنامه‌های Signal Private Messenger، Telegram و Zoom Cloud Meetings ‌به عنوان سه برنامه برتر رایگان انتخاب شده‌اند و در کنار برنامه چهارم یعنی MeWe یک فلش وجود دارد که اگر به آن دقت کنید به سمت پایین است. این بدان معنی است که تا چندی پیش این برنامه جزو سه برنامه برتر بوده، اما اکنون سقوط کرده و به عنوان چهارمین برنامه رایگان شناخته می‌شود.

فروشگاه Google Play

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید برنامه Tik Tok دارای رتبه پنجم بوده و بعد از آن مرورگر (حریم خصوصی) Duck Duck Go دارای رتبه ششم است. در رتبه هفتم برنامه Disney پلاس قرار گرفته است و برنامه‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب Discover ،Google Play پلاس و Cash App هستند. در تصویر بالا شما فقط هفت برنامه را می‌بینید، اما در فروشگاه Google Play این لیست شامل ۵۹۷ برنامه می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه