ترافیک روبیکا

ترافیک روبیکا در ایام فاطمیه به بیش از١٠٠ ترابایت افزایش یافت

ترافیک روبیکا در ایام فاطمیه به دلیل استقبال چشمگیر کاربران از پخش زنده هیئت‌ها در این اپلیکیشن به بیش از ۱۰۰ ترابایت افزایش پیدا کرد.

اپراتور همراه اول همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران اقداماتی را برای تقویت زیرساخت ارتباطی و توسعه ظرفیت شبکه به انجام رساند تا شرایط ارائه خدمات یکپارچه دیجیتال به اشخاص حقوقی و حقیقی بیش از پیش آسان شود. از سایر اقدامات همراه اول در این دوران می‌توان به تامین پلتفرم‌های دورکاری و ارائه سرویس‌های ضروری در قالب دیجیتال به ارگان‌ها و مردم اشاره کرد.

این اقدامات همراه اول تا شروع موج دوم کرونا و همزمانی با ایام عزاداری ماه محرم ادامه پیدا کرد و برگزاری عزاداری به شکل سنتی برای هیئت‌ها و عزاداران حسینی نگرانی‌هایی را به همراه داشت، از این رو همراه اول در راستای شعار تحقق رویای دیجیتال بستر مناسب برای پخش زنده مراسم هیئت‌های مذهبی را فراهم کرد و به هیئت‌ها اینترنت رایگان ارائه داد.

افزایش ١٠٠ ترابایتی ترافیک روبیکا در ایام فاطمیه

اپراتور همراه اول و روبیکا به مناسبت ایام فاطمیه (س) خدمات ویژه‌ای چون اینترنت رایگان، پخش زنده مراسم، راه‌اندازی هیئت سیار عقیق فاطمی و ویژه برنامه باب‌القبله را به عزاداران فاطمی ارائه کردند که استقبال کاربران باعث شد ترافیک روبیکا در این ایام به بیش از ۱۰۰ ترابایت افزایش پیدا کند. آمارها نشان می‌دهد استقبال کاربران از پخش زنده هیئت‌ها در روبیکا به صورت روزانه در حال افزایش است و در شب چهارم ۲۸ دی مراسم‌های مذهبی ۱۰۰۰ هیئت رکورد بیش از ۴.۱ میلیون تماشا را ثبت کردند.

میزان تماشا در روزهای اول ۱.۷ میلیون، در روز دوم ۲.۸ میلیون و در روز سوم نیز ۳.۴ میلیون تماشا آنلاین و آفلاین به ثبت رسیده است. آمارها نشان می‌دهد در این چهار شب در ساعت ۲۱ تعداد کاربرانی که به روبیکا متصل شدند نسبت به ساعت قبل از آن ۵۰ درصد افزایش یافته و در بازه زمانی ۲۵ تا ۲۸ دی نیز ترافیک روبیکا به ۱۰۱ ترابایت افزایش پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*