سرایت ویروس کرونا

میزان سرایت ویروس کرونا سرانجام به کمتر از سرماخوردگی خواهد رسید

بررسی جدید محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و دانشگاه پارک نشان می‌دهد میزان سرایت ویروس کرونا سرانجام به کمتر از سرماخوردگی خواهد رسید.

در شرایطی که شیوع ویروس کرونا همچنان در حال شدت گرفتن است و خیلی‌ها امید خود را برای پایان یافتن این کابوس از دست داده‌اند، محققان در بررسی‌های جدید خود دریافتند سرانجام میزان سرایت ویروس کرونا از ویروس سرماخوردگی نیز کمتر خواهد شد و آسیب کمتری را برای افراد به همراه خواهد داشت.

سرایت ویروس کرونا از سرماخوردگی کمتر می‌شود

بررسی‌های جدید محققان آمریکایی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و دانشگاه پارک روی داده‌های ایمونولوژیک و اپیدمیولوژیک در کروناویروس‌های بومی انسان (HCoVs) نشان می‌دهد سرایت این ویروس به سرعت کاهش پیدا خواهد کرد، اما این بیماری همچنان ماندگار خواهد بود. این محققان با بررسی تاریخچه ویروس‌های خانواده کرونا دریافتند ۴ مورد از آنها خوش‌خیم بوده و دو مورد دیگر یعنی سارس و مرس بسیار خطرناک هستند که طی سال‌های قبل کنترل شدند، اما با این حال در جوامع مختلف وجود دارند.

طبق اعلام این محققان هرچه جمیعیت بیشتری در معرض ویروس قرار بگیرند، آن ویروس به میزان یک سرماخوردگی ساده که به سختی کودکان زیر ۵ سال را مبتلا می‌کند تبدیل خواهد شد. البته این اخبار بسیار امیدوارکننده محسوب می‌شوند، اما باید توجه کرد که تغییرات این ویروس قابل پیش‌بینی نبوده و نمی‌توان زمان دقیقی را برای تبدیل شدن آن به یک ویروس مشابه سرماخوردگی تعیین کرد. از طرفی هم‌اکنون هیچ واکسنی مصونیت ۱۰۰ درصدی را در برابر کرونا ایجاد نمی‌کند و برای جلوگیری از ابتلا به آن باید تمام اقدامات ایمنی را در دستور کار قرار داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کوو ایران برکت را ترجیح می دهم