اینترنت بالنی

آلفابت پروژه اینترنت بالنی لون را تعطیل می‌کند

مدیر ارشد اجرایی شرکت لون اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی لون در راستای کاهش هزینه‌ها برای همیشه از سوی آلفابت تعطیل خواهد شد.

شرک آلفابت به عنوان شرکت مادر گوگل اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی لون تعطیل خواهد شد. در بیانیه این شرکت آمده است تجاری‌سازی این پروژه از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد بسیار طولانی‌تر و خطرناک‌تر است.

جزئیاتی از پروژه اینترنت بالنی لون

آلفابت پروژه لون را در سال 2011 با هدف ارئه دسترسی اینترنت برای مناطقی از جهان که احداث دکل‌های مخابراتی بسیار سخت و پرهزینه است راه‌اندازی کرد. این بالن‌ها با ابعادی به اندازه یک زمین تنیس تجهیزات شبکه اینترنتی را در آسمان برای مناطق مورد نظر حمل می‌کنند و انرژی این تجهیزات نیز توسط پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود.

مدیر ارشد اجرایی لون اعلام کرد با وجود جذب چند شریک در این پروژه، اما برای کاهش هزینه این کسب و کار بلندمدت و ماندگار روشی را پیدا نکردیم و به ناچار این پروژه تعطیل خواهد شد. گفتنی است این پروژه دستاوردهای بزرگی را نیز به همراه داشت؛ برای مثال به واسطه این پروژه بالن‌های هلیومی که ماندگاری آنها در آسمان به چند صد روز می‌رسد توسعه داده شد و همچنین مهندسان تجهیزاتی را برای پوشش شبکه منطقه‌‌ای توسعه دادند که از متوسط پوشش یک دکل مخابراتی معمولی 200 برابر بیشتر است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*