دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ واتساپ

دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ واتساپ مستلزم اثر انگشت یا تشخیص چهره می‌شود

بر اساس جدیدترین اطلاعات به زودی دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ واتساپ – WhatsApp مستلزم ثبت اثر انگشت یا چهره کاربر روی گوشی خواهد بود.

به زودی دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ واتساپ به اطلاعات بیومتریک کاربران برای اتصال به حساب‌های کاربری آن‌ها الزامی می‌شود و یک لایه امنیتی جدید را به این پلتفرم می‌افزاید. به‌روزرسانی جدید پیام رسان WhatsApp می‌تواند احتمال دسترسی سایر افراد بدون اطلاع شما به اکانت واتساپ شما را کاهش دهد. بنابراین هر زمانی که قصد داشته باشید از نسخه وب و دسکتاپ این پیام رسان استفاده کنید، باید گوشی خود را برداشته و با تشخیص چهره یا اثر انگشت خود، اجازه دسترسی را به صورت دستی صادر کنید. در غیر این صورت دسترسی به این دو نسخه از طریق نرم افزار یا مرورگر وب امکان‌پذیر نخواهد بود.

دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ واتساپ

روش کنونی که دسترسی از طریق کد QR را ارائه می‌کند همچنان وجود خواهد داشت، اما کاربران در نهایت تنها می‌توانند با ثبت اطلاعات بیومتریک خود این اتصال را ثبت و تأیید کنند. این لایه امنیتی جدید به صورت پیشفرض در واتساپ فعال خواهد بود و به نظر می‌رسد تنها راه برای استفاده نکردن از آن، از کار انداختن کامل تشخیص چهره و تشخیص اثر انگشت روی کل گوشی شما است. البته واتساپ مشخص نکرده است که در غیر این صورت لایه امنیتی دیگری مانند یک پین کد جایگزین خواهد شد یا خیر؟

اما چه اتفاقی بعد از ثبت اطلاعات بیومتریک شما برای اتصال به اکانت واتساپ می‌افتد؟ با در نظر گرفتن مواضع جدید واتساپ که باعث فراری دادن کاربران شده، آیا احتمال دارد که این اطلاعات را با فیسبوک هم به اشتراک بگذارد؟ تیم توسعه دهنده می‌گوید که هرگز به این اطلاعات دسترسی پیدا نخواهد کرد و بررسی امنیتی از طریق سیستم عامل خود گوشی کاربر انجام می‌شود. بنابراین حداقل در ظاهر می‌توان گفت که واتساپ می‌خواهد امنیت پلتفرم خود را افزایش دهد.

انتظار می‌رود تغییر در روش دسترسی به نسخه وب و دسکتاپ طی هفته‌های آینده به گوشی‌های اندرویدی و آی او اسی برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*