راکت استارشیپ جدید

تصویر راکت استارشیپ جدید ایلان ماسک شبیه صحنه فیلم های هالیوودی است!

ایلان ماسک اخیرا تصویری از دو راکت استارشیپ جدید در تویتر خود منتشر کرده که ابعادی بسیار بزرگ داشته و شبیه صحنه فیلم های هالیوودی است!

رییس کمپانی اسپیس ایکس اخیرا تصویری از دو پیش نمونه راکت استارشیپ که SN9 و SN10 نام دارند منتشر کرده که ظاهری مشابه فضاپیماها در فیلم‌های علیمی تخیلی دارند. با توجه به افراد و خودروهای اطراف این دو راکت براق که همچون یک سیلو هستند، مشخص است که بسیار غول پیکرند.

طبق اعلام اسپیس ایکس یکی از این دو راکت تا چند روز دیگر دومین آزمایش پرواز زیرمداری ارتفاع بالای خود را انجام خواهد داد. ناگفته نماند آزمایش پیش رو مربوط به راکت حامل SN9 خواهد بود. به گفته این کمپانی خصوصی فضایی، آزمایش که 1 فوریه (13 بهمن) انجام خواهد شد، همانند آزمایش پرواز ارتفاع بالای راکت SN8 خواهد بود. 3 موتور رپتور وظیفه تامین رانش این راکت برای حرکت به سمت بالا تا ارتفاع تقریبا 10 کیلومتری را برعهده دارند.

کاهش کنترل شده آیرودینامیکی ارتفاع نیز از دیگر مواردی است که در آزمایش 2 روز دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پیش نمونه‌های سخت افزارهای متنوع مربوطه که روی موشک نصب هستند را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. اسپیس ایکس قصد دارد مراحل پرتاب این موشک را به صورت زنده از دقایقی قبل از آغاز در وبسایت خود نمایش دهد، پس به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌شود تویتر این کمپانی را برای آگاه شدن از هرگونه تغییر احتمالی در روند آزمایش بررسی کنند.

راکت استارشیپ جدید نقش مهمی در آینده سفرهای فضایی خواهد داشت و اسپیس ایکس انتظار دارد در آینده از آن برای انتقال بار و محموله به مقاصد مختلف فضایی همچون مریخ و در صورت امکان حتی فراتر از آن استفاده کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه