بزرگترین فروشندگان خودرو در جهان

بزرگترین فروشندگان خودرو جهان در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند

بزرگترین فروشندگان خودرو در جهان در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند که طبق آن شرکت ژاپنی تویوتا رتبه برتر فروش ماشین در دنیا را به خود اختصاص داده است.

به تازگی بزرگترین فروشندگان ماشین در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند که بر اساس آن شرکت خودروسازی تویوتا توانست با سبقت از شرکت فولکس واگن آلمان لقب بزرگترین فروشنده خودرو جهان را از آن خود کند. این خودروساز ژاپنی برای نخستین بار طی ۵ سال اخیر موفق شد به این رتبه دست پیدا کند. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد شیوع گسترده ویروس کرونا به فولکس واگن آسیب بیشتری وارد کرده است و به همین دلیل این خودروساز آلمانی قادر به حفظ جایگاه خود نبود.

تویوتا در صدر لیست بزرگترین فروشندگان خودرو در جهان

شرکت تویوتا به تازگی اعلام کرد فروش جهانی این خودروساز در سال ۲۰۲۰ به ۹.۵۲۸ میلیون خودرو رسیده که نسبت به قبل ۱۱.۳ درصد کاهش یافته است، اما باز هم این میزان از آمار فروش ۹.۳۰۵ میلیون خودروی فولکس واگن بیشتر بوده و آن را در صدر لیست بزرگترین عرضه کنندگان ماشین قرار می‌دهد. گفتنی است شرکت فولکس واگن نسبت به سال گذشته ۱۵.۲ درصد کاهش فروش را تجربه کرده است.

شیوع گسترده ویروس کرونا به خودروسازان آسیب زیادی وارد کرده است، اما در این بین برخی از خودروسازان از جمله تویوتا توانستند با برنامه‌ریزی‌های دقیق کمتر از سایر رقبا درگیر همه‌گیری ویروس کرونا شوند. سخنگوی شرکت تویوتا در همین رابطه عنوان کرد هدف اصلی ما کسب رتبه برتر در دنیا نیست بلکه روی خدمات‌دهی به مشتریانمان تمرکز داریم.