شارژ بی سیم از راه دور موتورولا

موتورولا هم فناوری شارژ بی سیم از راه دور خود را معرفی کرد

بعد از شیائومی، حالا موتورولا با همکارو لنوو، فناوری شارژ بی سیم از راه دور خود را معرفی کرده که در حالت نبود مانع بین دستگاه و شارژر کار می‌کند.

اگر از طرفداران دنیای تکنولوژی و بخصوص گوشی‌های هوشمند باشید، به خوبی از این موضوع مطلع هستید که این روزها علاوه بر ارتقا سخت‌افزار، قدرت اجرایی و همچنین کیفیت دوربین این گجت‌ها، عمر باتری و شارژ کردن آن به مورد بزرگی تبدیل شده است.

با این وجود شرکت‌هایی مانند سامسونگ و اپل دیگر در جعبه پرچمداران خود شارژر قرار نمی‌دهند و این احتمال وجود دارد که در آینده حتی کابل یو اس بی داخل آن و پورت مخصوص روی گوشی را هم بردارند! به هر حال دیگر انتقال فایل با استفاده از وای فای (بخصوص Wi Fi 6E) سریع‌تر شده و شارژ بی‌سیم هم رفته رفته به یک تکنولوژی روزمره تبدیل می‌شود. اما نکته قابل توجه اینجاست که برخی از شرکت‌ها، حال قصد دارند تا این ویژگی را به حدی برسانند که بدون نیاز به اتصال سیم و حتی از راه دور گوشی یا گجت هوشمند مورد نظر شارژ شود!

شارژ بی سیم از راه دور شرکت موتورولا

البته پیش از این شرکت، این شرکت شیائومی بود که فناوری Mi Air Charge خود را معرفی کرد، اما حال نوبت به موتورولا رسیده تا در یک ویدیو رسمی، فناوری شارژ از راه دور خود را معرفی کند؛ قابلیتی که با قرار دادن گوشی تا شعاع ۱ متری دستگاه شارژر کار کرده و گوشی شما را با روشن کردن آن شارژ می‌کند.

همانطور که در ویدیو فوق دیده می‌شود، دو گوشی موتورولا در فاصله ۸۰ و ۱۰۰ سانتی‌متری دستگاه شارژر مخصوص قرار می‌گیرند و پس از روشن کردن شارژر می‌بینیم که هر دو دستگاه به راحتی شروع به پر کردن ظرفیت باتری خود می‌کنند. با این حال هنگامی که فرد دستش را جلوی دستگاه می‌گیرد، ناگهان فرایند شارژ شدن گوشی‌ها هم قطع می‌شود.

این دستگاه جدید درواقع موتورولا وان هایپر (Motorola One Hyper) نام دارد که براساس استاندارد Qi ساخته شده، اما شرکت سازنده اظهار می‌کند که از آن هم بهتر است. همچنین به نظر می‌رسد که تا هفت گوشی می‌توانند به صورت همزمان توسط این گجت شارژ شوند؛ درحالی که موتورولا هنوز هیچ اطلاعاتی را درباره سرعت و یا ظرفیت دستگاه برای شارژ چند گوشی را اعلام نکرده است.

به هر حال این گجت تنها در حالتی عملیات شارژ را انجام می‌دهد که هیچ مانعی بین آن و گوشی وجود نداشته باشد؛ این بدان معناست که همچنان رویای شارژ کردن گوشی از اتاقی به اتاق دیگر میسر نشده و اگر کوچک‌ترین چیزی مانع ارتباط شارژر با گوشی شود، شارژ هم قطع خواهد شد. البته لازم به ذکر است که شرکت موتورولا این روش را «بهترین روش شارژ بی سیم از راه دور» در حال حاضر می‌داند که به نحوی یک طعنه به شیائومی برای رقابت با آن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*