هک اکانت ٢۶٧ میلیون کاربر رایچت

اکانت ۲۶۷ میلیون کاربر رایچت هک شد

باب دیاچنکو، یک محقق امنیتی مشهور می‌گوید اطلاعات ۲۶۷ میلیون کاربر رایچت توسط هکرها به سرقت رفته است. خود این پلتفرم گفتگوی آنلاین با مشتریان نیز این خبر را تأیید کرده است.

طبق گفته‌ی باب دیاچنکو (محقق امنیتی نام آشنا) اطلاعات ۲۶۷ میلیون کاربر رایچت، پلتفرم گفت و گوی آنلاین و ارتباط با مشتریان لو رفته است. نکته‌ی قابل توجه این است که: باب دیاچنکو قبل از این اتفاقات، لو رفتن اطلاعات ۴٢ میلیون کاربر تلگرام طلایی و هاتگرام را رسانه‌ای کرده بود. رایچت یک پلتفرم است که افراد می‌توانند به واسطه‌ی آن باهم به صورت آنلاین گفت وگو کنند. کسب و کارها از رایچت به عنوان پل ارتباطی برای گفت و گو با مشتریان استفاده می‌کنند. طبق ادعای این پلتفرم تا ٢٩ شهریور امسال ٨٣۵٢ سایت در رایچت فعالیت دارند.

باب دیاچنکو در توییت خود خبر از فاش شدن ۲۶۷ میلیون حساب کاربری رایچت از جمل: گذرواژه، متادیتا، چت رمزگذاری شده، نام و… داد. همچنین به واسطه‌ حمله‌‌ی بات اطلاعات افراد به کلی از بین رفته است. دیاچنکو در کنار توییت خود تصویر زیر راهم منتشر کرده است.

هک اکانت ٢۶٧ میلیون کاربر رایچت

رایچت توییتی را منتشر کرده و نسبت به سخنان دیاچنکو واکنش نشان داده است. رایچت در توییت خود نوشت:

دوستان عزیز از اولین لحظه‌ای که این توییت دریافت شد، واحد فنی درحال بررسی مشکلات پیش آمده است. در توییت‌های بعدی گزارش‌هایی رو از روند بررسی‌های انجام شده منتشر می‌کنیم.

بنیان‌گذار رایچت در واکنش به این گزارش عنوان کرده است که وجود ٢۶٧ میلیون حساب در این پلتفرم دروغی بیش نیست؛ اما اطلاعات‌ بیش‌تری را فاش نکرد. اکنون وب‌سایت رایچت از دسترس خارج شده است.

تأیید هک اکانت ٢۶٧ میلیون کاربر رایچت

رایچت برای کاربرانش اطلاعیه‌ای صادر کرد و درآن بیان کرد که پلتفرم رایچت به دلیل یک مشکل فنی هک شده است‌؛ اما اطلاعاتی لو نرفته است. این وب‌سایت به کاربرانش پیشنهاد کرده تا رمز عبور خود را عوض کنند.

رایچت در اطلاعیه خود نوشت:

دوستان عزیز بروز یک مشکل فنی باعث دسترسی غیر مجاز به پایگاه داده رایچت شده است. حفظ امنیت و حریم خصوصی شما برای ما بسیار مهم است. دیتا در رایچت به شکل رمزنگاری شده نگه‌داری میشود، اما به جهت اطمینان بیشتر از شما خواهش می‌کنیم که پسورد خود را تغییر بدید. نکته‌ی دیگر اینکه اگر در حین مکالمه اطلاعات مهمی مانند رمز عبور برای مشتریان خود ارسال کردید لطفا رمز عبور آن‌ها را تغییر بدید. ما به‌زودی اطلاعات کامل‌تری را از روند کارهای انجام شده منتشر می‌کنیم.