اینترنت جهانی

روسیه توانایی قطع ارتباط با اینترنت جهانی را دارد

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه اعلام کرد روسیه از لحاظ قانونی و فناوری توانایی قطع ارتباط با اینترنت جهانی را دارد.

دولت روسیه در سال ۲۰۱۹ قانونی را به تصویب رساند که طبق آن می‌تواند اتصال اینترنت جهانی را در این کشور قطع کند. طی این سال‌ها نیز مسئولان حوزه ارتباطات در روسیه در خصوص اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه و کنترل روی اینترنت سخن گفته‌اند. البته بسیاری از کارشناسان بر این باورند که روسیه به چنین فناوری دسترسی ندارد، اما به تازگی رئیس جمهور سابق روسیه اعلام کرد روسیه از لحاظ قانونی و فناوری توانایی قطع ارتباط با اینترنت جهانی را دارد.

توانایی قطع ارتباط با اینترنت جهانی توسط روسیه

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه اخیرا اعلام کرد روسیه می‌تواند اینترنت خود را از وب جهانی ایزوله کند، اما هنوز برای انجام این کار دلیلی ندارد و آن را یک سلاح دو لبه می‌داند. مدودف که هم‌اکنون در مقام نایب رئیس شورای امنیت روسیه فعالیت دارد افزود حقوق کلیدی کنترل اینترنت در دستان آمریکا قرار داد و اگر اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ دهد، احتمال قطع ارتباط روسیه با اینترنت جهان وجود خواهد داشت. طبق گفته مدودف حتی احتمال قطع دسترسی روسیه به سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت نیز وجود دارد و به همین دلیل باید برای انتقال اطلاعات در این کشور یک سیستم بومی داشته باشیم.

رئیس جمهور سابق روسیه در حالی از توانایی این کشور در قطع وب جهانی خبر می‌دهد که اخیرا به دلیل دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد معروف پوتین در بیش از ۱۰۰ شهر روسیه اعتراضات گسترده‌ای انجام شد و رگولاتور ارتباطات روسیه اعلام کرد از چند شبکه اجتماعی به دلیل عدم حذف ویدیوهای اعتراضات شکایت و آنها را ملزم به پرداخت جریمه خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اینا قطع کنن ما هم بیچاره میشیم مبان میگن چون روسیه قطع کرده نا هم باید از اینترنت ملی استفاده کنیم