دوربین اولتراواید جدید اپل

همه مدل های آیفون ۱۳ با دوربین اولترا واید جدید اپل عرضه می شوند

همه‌ی مدل‌های آیفون ۱۳ – iPhone 13 را به دوربین اولترا واید جدید اپل مجهز می‌شوند که به دلیل بزرگتر بودن دیافراگم، افزایش کیفیت عکس‌ و فیلم‌ را به همراه دارد.

طبق یادداشت تحلیلگران بارکلیز، بلین کورتیس و توماس اومالی، اپل برای تمام گوشی‌های هوشمند سری آیفون ۱۳ خود دوربین اولترا واید جدیدی به ارمغان می‌آورد که دارای دیافراگم f/1.8 است و این مورد باعث می‌شود تا مقدار نور ورودی به لنز افزایش یابد.

این اطلاعات با گزارش قبلی تحلیلگری به نام Ming-Chi Kuo متفاوت است که وی ادعا کرده بود که فقط آیفون‌های مدل پرو دوربین جدید را دریافت می‌کنند.

در لنز f/1.8 جدید ،میزان نوری که به سنسور می‌رسد، نسبت به لنز اولترا واید فعلی آیفون که از دیافراگم f/2.4 استفاده شده،  افزایش می‌یابد.

دوربین اولتراواید جدید اپل

همچنین در مقایسه با گلکسی اس ۲۱ اولترا که از لنز ۱/۲.۵۵ اینچ استفاده می‌کند یا هواوی میت ۴۰ پرو که از سنسور بسیار بزرگ  ۱/۱.۵۴ اینچ بهره می‌برد، این احتمال وجود دارد که اپل اندازه سنسور  ۱/۳.۶ اینچی فعلی را برای آیفون‌های ۱۳ را افزایش دهد.

از نظر تئوری، وقتی دریچه دیافراگم عریض‌تر باشد به معنای جذب نور بیشتر است که درنتیجه، باعث می‌شود تا کیفیت تصاویر و ویدیوها افزایش یابد. این ویژگی، به خصوص در محیط‌های تاریک برای کاربران کاربرد بیشتری خواهد داشت.

در ادامه گزارش تحلیلگران Barclays آمده است که اپل به استفاده از دوربین ۱۲ مگاپیکسل f/2.2 و ۶۵ میلی‌متری با بزرگنمایی ۲.۵ برابری ادامه خواهد داد. همچنین، از این لنز به طور اختصاصی برای آیفون ۱۲ پرو مکس امسال و در سری ۱۳ آیفون استفاده خواهد کرد و دامنه‌ی نصب آن را از گوشی پرو مکس به گوشی پرو نیز گسترش خواهد داد.

منابع صنعت گزارش می‌دهند که اپل به فرمول خود برای استفاده از دو دوربین در آیفون‌های ۵.۴ و ۶.۱ اینچی، و استفاده از ماژول دوربین سه‌گانه در آیفون‌های ۶.۱ اینچی و ۶.۷ اینچی، پایبند خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*